Верховна Рада зареєструвала Законопроєкт про цивільні партнерства. Про це повідомила народна депутатка Інна Совсун.
Реєстрація партнерства стане альтернативою для одностатевих та різностатевих пар, які не мають змоги чи бажання укладати шлюб. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.
Завдяки інституту цивільного партнерства отримати статус близьких родичів зможуть одностатеві пари, які наразі в Україні не мають змогу укладати шлюб через обмеження у Конституції, положення якої під час воєнного стану змінювати не можна.
Реєстроване партнерство надає партнерам статус членів сімʼї першого ступеня спорідненості незалежно від того, чи проживають вони фактично разом і, чи ведуть спільно домашнє господарство.
Законопроєкт передбачає, що реєстрація партнерства повинна проводитись після 10 днів з моменту подання відповідної заяви. Розірвання ж його може відбуватись як за спільною заявою, так і за волевиявленням однієї сторони.
Зареєструвати партнерство можливо і за відсутності однієї зі сторін чи поза межами органу реєстрації актів цивільного стану. За словами ініціаторів прийняття законопроєкту, така послуга актуальна для партнерів, один з яких є військовим службовцем.
Майно, придбане партнерами за час перебування у цивільному партнерстві, згідно із законопроєктом, є спільною власністю. Також, один із партнерів може успадкувати майно іншого, якщо той помер чи зник безвісти.
Даним законом не регулюється батьківство та не передбачається внесення змін до кримінального, адміністративного чи податкового законодавства.
В Україні не легалізовані одностатеві шлюби, проте в умовах війни запитів на їх легалізацію стає все більше. Вони повʼязані із пораненням, полоном чи загибеллю одного із партнерів.
Петиція до президента про легалізацію одностатевих шлюбів у середині липня набрала необхідні 25 тисяч голосів, і Володимир Зеленський на неї відповів. Він зазначив, що наразі легалізувати одностатеві шлюби не вийде, оскільки вони за Конституцією «ґрунтуються на вільній згоді жінки й чоловіка». Змінювати ж Конституцію в умовах воєнного стану не можна. Проте, за інформацією Кабміну, депутати вже мають декілька шляхів для вирішення цього питання. Легалізація зареєстрованого цивільного партнерства є одним із варіантів.