15 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • З ялинками і без: як святкуватимуть різдвяно-новорічні свята міста Житомирщини

З ялинками і без: як святкуватимуть різдвяно-новорічні свята міста Житомирщини

  • Фото: Андрій Морозов (2021 рік)
  • 23 грудня, 2022 18:30

Житомир без прикрас, ялинка незламності в Бердичеві, новорічні фотозони у Звягелі, “залізна” ялинка Коростеня та верхівка-тризуб зеленої красуні в Малині: цьогоріч обласний центр та міста Житомирщини приготувались до зимових свят у стриманому стилі. 

Про "трішки святкові" декорації міст області - далі у матеріалі Журналу Житомира.

Зазвичай, головну ялинку області відкривали 19 грудня, на День Святого Миколая. У 2022 році через війну святкові заходи якщо не скасували, то відчутно скоротили. Передусім, через небезпеку, заощадження електроенергії та бюджетних коштів. Окрім того, думки жителів області щодо святкувань розділилися. Одні вважають, що ялинки не на часі, інші, навпаки кажуть, що новорічні дерева є символом незламності, адже під час війни людям особливо важливі хоч якісь позитивні емоції.

У деяких містах Житомирщини міська влада вирішила святкувати Новий рік-2023 з акцентом на воєнний стан.

Житомир відмовився від проведення масових святкових заходів напередодні 2023 нового року, а зекономлені кошти витратили на подарунки дітям, які почали вже роздавати на ранкових святкуваннях. Проте ТЦ, заклади різного типу прикрасили свої приміщення та встановили новорічні декорації.

Також цього року в період новорічно-різдвяних днів, центральну ялинку на площі Лесі Українки у Звягелі не встановлюватимуть. Не буде і традиційних масових заходів. Проте для святкового духу в місті підготували новорічно-різдвяні фотозони. Кошти з  місцевого бюджету на встановлення не витрачалися. Кажуть, за рахунок спонсорів та зусиллями Управління культури і туризму Звягельської міської ради та міського  ЖКГ.

Фото: Афіша міста Звягель 

А ось в Малині встановили ялинку в патріотичних кольорах та з верхівкою-тризубом. Святкове дерево цьогоріч менше за висотою та стоїть на новій локації, біля Будинку культури. Міський голова Олександр Ситайло написав, що дерево благодійно подарували діткам громади небайдужі мешканці і запевнив, що на це з бюджету не витратили жодної гривні.

Фото: Оксана Малахова для MALYN.MEDIA

У Коростені головну ялинку міста біля палацу культури також не встановлювали. Попередньо було проведено опитування і декілька тисяч коростенців висловились не в підтримку новорічної красуні. Але на центральній площі встановили металеву ялинку, як символ стійкості України. Прикрасили її патріотичними кулями, які розмалювали петриківським розписом викладачі та вихованці місцевої школи мистецтв. 

Фото: Коростень Today

Ялинка Незламності прикрасила собою Мистецьку площу в Бердичеві. Відкрили її з нагоди Дня святого Миколая, різдвяно-новорічних свят та на честь незламного українського народу. У кольори вільної України одягнули зелену красуню місцеві школярі - учні 10-го ліцею. Окрім ялинки, для дітей працюватиме резиденція Миколая та фотозони.

Фото: Олег Силка

Нагадаємо, що Журнал Житомира провів розслідування, вивчивши вартість продуктів у найпопулярніших магазинах міста, та склав вартість класичного новорічного меню – 2023.

Поділитись

Новини по темі: