3 травня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Виготовлені на Житомирщині раритетні порцелянові статуетки, намагались контрабандою переслати в Литву

Виготовлені на Житомирщині раритетні порцелянові статуетки, намагались контрабандою переслати в Литву

  • Фото: Київська митниця
  • 10 квітня, 2024 11:32

Українські порцелянові скульптурки , які мають культурну цінність, київські митники вилучили з посилки до Литви.

Про це 10 квітня інформує Київська митниця.

Порцелянові статуетки, що мають культурну та історичну цінність, виготовлені в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких нині не існує, київські митники виявили в міжнародному поштовому відправленні та упередили їх незаконне вивезення з України до Литви.

"Судячи з супровідних документів, за кордон прямували «іграшки». Однак під час митного контролю міжнародного поштового відправлення митники звернули увагу, що 11 крихких виробів мають явні ознаки старовини, тому скерували їх до Національного музею історії України для визначення можливої належності виробів до культурних цінностей. Як встановили експерти, виявлені митниками порцелянові скульптурки мають культурну та історичну цінність. Виготовлені вони в радянський час на українських порцелянових виробництвах, яких вже не існує - Київському експериментальному кераміко-художньому, Коростенському, Баранівському та Городницькому порцеляновому заводах (всі три – Житомирщина) та Полонському заводі художньої кераміки (Хмельниччина). Одна скульптурка виготовлена в той же період на московщині", - йдеться в повідомленні.

Серед виявленого – «Маленький Мук», виготовлений Заслуженою діячкою мистецтв УРСР Валентиною Трегубовою у 60-х роках. Ще одна статуетка зі скульптурної групи «Вартові», виготовлена провідним українським скульптором-фарфористом Владиславом Щербиною у 70-х роках. Обидві роботи на антикварному ринку української порцеляни – рідкісне явище.

Також експертами ідентифіковано й інші порцелянові скульптурки, створені, переважно в 50-70-х роках минулого століття, провідними українськими майстрами «Лижник» та «Дівчина з м’ячиком», декоративну люльку «Вакула», «Українці, що танцюють» та «Олег Попов», «Дівчина з грибами» та дві скульптурки «Якутка».

"Згідно чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібні дозвільні документи. Таких документів митникам надано не було. Відтак, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Порцелянові скульптурки тимчасово вилучено до рішення суду", - додали митники.

Фото: Київська митниця

Поділитись

Новини по темі: