За допомогу фронту й тилу: хто з волонтерів отримав цьогорічну відзнаку «Варті» 26 березня українські волонтери, благодійні фонди й громадські організації отримали відзнаку «Варті» від Нової пошти. 12 переможців визначили самі українці шляхом голосування, а ще 21 обрав організатор, порахувавши кількість і вагу гуманітарних відправлень за минулий рік. Це люди та команди, які допомагають військовим, ВПО, дітям, тваринам, евакуюють із прифронтових зон та рятують життя.
Понад 55 тисяч українців взяли участь у голосуванні на сайті відзнаки «Варті», щоб визначити переможців. Ними стали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах, проте об’єднані спільною метою — допомогти українцям вистояти та йти далі.
У номінації «Найстарший волонтер» переміг 77-річний Григорій Янченко, більш відомий як Дядя Гриша. Багато хто пам’ятає його під час окупації Херсона — Дядя Гриша прикрашав своє крісло колісне прапором, вмикав гімн і прямував у людні місця. Нині він живе у Запоріжжі, але практично не буває вдома. Мандрує містами України, збираючи кошти для війська. Вручити відзнаку Дяді Гриші змогли під час чергового збору — У Кропивницькому.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра й 4-річна Кіра з Харкова.
Рік тому Саша вже отримувала відзнаку «Варті». Тоді організатори зробили дівчинці сюрприз і вона вперше за тривалий час побачила тата-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Утім, за місяць після цього він загинув на фронті. Попри біль втрати дівчинка разом з подругою продовжує допомагати ЗСУ — збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Відзнаку вона отримала у роковини загибелі батька.
Також відзнаку отримали:
- Всеукраїнська благодійна організація «Ukrainian Food Foundation» — за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій, лідер гурту «Смерека» з Вінниччини й волонтер, який вже відіграв
понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 млн гривень для ЗСУ, — за культурний
розвиток; - Андрій Бурахович, механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже
відремонтував понад 2000 машин, — за допомогу армії своїми руками; - Благодійний фонд «Діти героїв» — за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які
через війну втратили одного або обох батьків; - Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових
територіях.
Окрім волонтерів та фондів, за які проголосували українці, відзнаку отримали ще 21 організація й фонд. Їх організатори вибрали з бази даних Гуманітарної Нової пошти, порахувавши кількість і вагу відправлень, категорії допомоги, її системність. Переможцями стали:
- Благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»).
- Благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медичнадопомога»).
- Благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»).
- Громадська організація «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»).
- Благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»).
- «Бахмутське товариство захисту тварин «ЛАДА» та благодійний фонд «Разом добрасила» («Допомога тваринам»).
- Громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- Благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та
реабілітація»). - Благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень).
- Міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Відзнаку переможцям у різних містах України вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники Нової пошти та люди, які раніше отримували допомогу від організацій-переможців.
Наприклад, у Києві це був гурт «Курган і Агрегат», який регулярно збирає донати на ЗСУ під час українських та європейських турів.
«Варті» — це щорічна відзнака громадському сектору від Нової пошти. Її започаткували у 2022 році, щоб подякувати людям, які без упину допомагають, та підтримати їх.
Журнал Житомира розповідав, що волонтер дядя Гриша з Херсону знову в Житомирі: працював у місті кілька днів.
Дядя Гриша подякував Житомиру: допомогу передав на Покровський напрямок.
76-річний волонтер із Херсона Григорій Янченко збирав у Житомирі гроші для ЗСУ.