3 травня, 2024
Ми в соцмережах

Від переходу на літній час страждає 30% житомирян: опитування

  • Фото: ілюстративне
  • 22 березня, 2024 14:32

Перехід на літній час традиційно відбувається в останню неділю березня. Отже, у 2024 році переведення годинника відбудеться у ніч з 30 на 31 березня о 3:00 — на одну годину вперед. 

На відміну від “зимового переходу”, переведення годинника на літній час дається людині значно важче. Стрілки годинника доведеться перевести вперед, і ми втрачаємо цілу годину звичного сну. 

Редакція Журналу Житомира поцікавилась думками житомирян, чи впливає на них переведення годинників.

Опитування в мережі

 

За результатами опитування, яке провели на наших сторінках в соцмережах, майже третина житомирян (30%) відчувають погіршення самопочуття від переходу на літній час.

Фото: скриншоти результатів опитування

Водночас ще 30% опитаних чекають літній час.

Багато жителів Житомира відзначає певний дискомфорт від переведень годинника кожні півроку.

Також житомиряни діляться своїми думками щодо переходу на літній час:

“Переведення стрілок годинника на мене ніяк не впливає. А от що точно впливає - це війна та постійні нічні тривоги”, - відповідає Світлана.

“Саме в першу чергу впливає  на людей,  які працюють.. А саме більше на дітей. Візьми на годину  раніше підніми малечу  в дитсадок чи в школу . Тут і так цих стресів вистачає”, - впевнена Зінаїда.

“Не бачу ніякого сенсу в цьому переведенні, ніколи не розуміла для чого воно.Ніякої економічної сторони я не бачу, тільки вплив на нервову систему. Ускладнюється робота в службах перевезення” - відповідає Тетяна.

Перехід на новий час у всіх структурах та організаціях має вже чітко закріплений алгоритм роботи. До прикладу, година зникає при розкладі руху потягів автоматично, як це зумовлено новим часом.

Журнал Житомира також поцікавився, як відбувається такий перехід в пологових відділеннях та відповідно запис часу народження немовлят:

“Враховуючи рекомендації по переводу стрілок годинника на літній час з 3:00 на 4:00 годину , реєстрація дітей проводиться відповідно до дійсного часу”, - зазначила в коментарі медична директорка Житомирського обласного перинатального центру Олена Володимирівна Астрейко.

Банківська система також автоматично підлаштовує проведення розрахунків за новим часом.

Фото: інструкція преведення годинників

Щоб полегшити перехід на інший час, варто заздалегідь готувати організм до змін

 

Фахівці радять за тиждень-два до визначеної дати почати трішки раніше лягати спати й прокидатися, поступово щоденно “зсуваючи” графік на декілька хвилин.

  • Звісно ж, обов’язково треба висипатися, інакше занепаду сил не уникнути.
  • Легкі фізичні навантаження та прогулянки на свіжому повітрі – чудовий засіб від весняної депресії.
  • Також варто перейти на правильний раціон харчування, тобто не споживати шкідливу їжу та не зловживати алкоголем.

Використання цих практик дозволить вашому біологічному годиннику легше синхронізуватися зі змінами в навколишньому середовищі і захистить від згубних наслідків переведення часу.

Поділитись

Новини по темі: