Відео в соцмережах про ветерана війни Василя Лямзіна, який втратив на війні кінцівки, а зараз на протезах змушений працювати кур’єром у Житомирі, вразило фахівців служби зайнятості. Історія отримала нове продовження, йому допомагли скласти резюме та шукають кращу роботу.
Про це розповіла обласна служба зайнятості.
"Ми запросили Василя на зустріч у Житомирська філія Житомирського обласного центру зайнятості, аби запропонувати допомогу в пошуку кращих для нього варіантів працевлаштування, а також ознайомити з іншими нашими програмами підтримки учасників бойових дій. Василь розповів, що перебував на військовій службі з 2020 року до 25 січня нинішнього, був гранатометником, номером обслуги артилерійського відділення і радіотелефоністом, важке поранення отримав у серпні 2024 року на Курському напрямку. Одразу після демобілізації подав документи на оформлення групи інвалідності, проте лише днями отримав посвідчення, а виплат ще не було. Тому, користуючись скутером, вирішив поки попрацювати у доставці. А надалі прагне робити те, що вміє – ремонтувати й обслуговувати автомобілі", - йдеться в повідомленні.
Під час спілкування за круглим столом директор філії Ярослав Можар, начальниця управління реалізації програм зайнятості Олена Мельник, кар’єрна консультантка й психологиня Вікторія Прус та інші різнопрофільні спеціалісти поінформували Василя та фахівчиню з супроводу ветеранів і демобілізованих осіб Яну Шманську про послуги й сервіси служби зайнятості.
"Василь може безоплатно здобути сучасну професію у центрах профтехосвіти служби зайнятості або отримати грант для відкриття бізнесу. Також служба має можливості фінансово заохотити роботодавця, який працевлаштує учасника бойових дій та адаптує для нього робочий простір: витрати на придбання необхідних меблів, обладнання чи індивідуальних засобів захисту компенсуються у сумі до 120 тис грн. Запропонували ветерану й дві актуальні вакансії: механіка з обслуговування електросамокатів та збиральника дронів. Допомогли скласти резюме для потенційних роботодавців і разом з Василем очікуватимемо результату. Тим часом продовжуємо комунікувати з підприємствами Житомира щодо підходящої роботи для травмованого бійця. Адже маємо велике бажання допомогти захиснику знайти гідне мирне заняття", - розповіли в Службі.
Нагадаємо, що Журнал Житомира писав про ветерана війни Василя Лямзіна, який втратив обидві ноги на Курському напрямку під час бойового завдання. Сьогодні він працює кур'єром в доставці їжі в Житомирі.
Згодом історія отримала продовження: