В Україні поновлено програму «Рука допомоги», яка забезпечує кредитування непрацюючих громадян з малозабезпечених родин для розвитку власної справи.
Про це повідомляє Житомирська міська рада.
«З початком повномасштабної війни, розв’язаної російською федерацією, створення механізмів підтримки для організації підприємницької діяльності і здобуття економічної самостійності для таких родин набуло особливої актуальності», — йдеться у повідомленні.
Суть програми
Програма «Рука допомоги» була розроблена спільно зі Світовим банком ще у 2016-18 роках та пропілотована у Житомирській області зокрема. Її було тимчасово згорнуто через повномасштабну війну, а наразі знову відновлено. На реалізацію програми державою виділено 9,6 млн грн.
«Програма дає можливість непрацюючим працездатним особам з числа членів малозабезпеченої сім’ї отримати одноразову безвідсоткову поворотну допомогу у розмірі до 100,5 тис. грн для відкриття чи розвитку власного бізнесу», — розповідать у ЖМР.
Фінансова допомога надається учасникам програми на придбання матеріалів та обладнання, необхідних для розвитку власної справи.
Особа має змогу отримати безвідсотковий державний кредит строком на 3 роки для відкриття та розвитку власної справи.
Фото: Житомирська міська рада
Умови повернення кредитних коштів
Отримані від держави кошти можна повернути по закінченню трирічного строку з дати їх отримання однією сумою.
Також погасити кредит можна достроково, частинами, відповідно встановленому графіку, який погоджується із центром зайнятості.
Важливо: сума фінансової допомоги, що повертається, зменшується на суму сплачених податків, зборів і ЄСВ.
Умови, за яких фінансова допомога не повертається:
- Підприємець сплатив податки, збори і ЄСВ в сумі, що перевищує суму наданої допомоги;
- У перший рік з дати отримання допомоги працевлаштовано за направленням центру зайнятості не менше 2-х осіб із малозабезпечених сімей строком не менше, ніж на два роки.
Фото: Житомирська міська рада
Як стати учасником програми державного кредитування
Для отримання такої допомоги людина, яка має бажання розпочати підприємницьку діяльність, має звернутися до найближчого Центру зайнятості.
До створеної при Центрі зайнятості Комісії з питань надання допомоги на здобуття економічної самостійності малозабезпеченої сім'ї потрібно подати наступні документи:
- Заяву про надання фінансової допомоги;
- Бізнес-план;
- Довідку про несудимість.
«Комісія розглядає документи і – після засідання – надсилає претенденту на фінансову допомогу письмове повідомлення про прийняте рішення» — зазначають у міській раді.
За позитивного рішення людина повинна створити юридичну особу чи зареєструватись як фізична особа-підприємець протягом 30 календарних днів з дати отримання повідомлення.
Фото: Житомирська міська рада