21 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Українка пригнала з Німеччини до Житомира реанімобіль: автівкою евакуюватимуть поранених військових

Українка пригнала з Німеччини до Житомира реанімобіль: автівкою евакуюватимуть поранених військових

  • Фото: АрміяInform
  • 19 травня, 2022 15:01

Благодійний фонд "Банк добра" передав для потреб житомирського загону Першого добровольчого мобільного шпиталю реанімаційний автомобіль зі всім необхідним обладнанням. 

Автомобіль дозволить виконувати реанімаційні дії безпосередньо під час евакуації поранених військових, повідомляє АрміяInform.

"Також можна транспортувати важких пацієнтів на більші відстані та зі значно більшим комфортом, — говорить медик, який починав працювати у ПДМШ з перших днів його створення у 2014 році. — Тож будемо виконувати всі завдання, що ставить перед нами наш координатор, Житомирський військовий госпіталь. Наразі новим реанімобілем вже здійснено перші евакуаційні рейси".

Благодійний фонд отримав цей сучасний автомобіль із Німеччини. Його особисто пригнала до Житомира українка Валентина Бутулай, яка мешкає у Німеччині й зібрала кошти на його придбання.

"Він оснащений реанімаційною валізою, вакуумними ношами, кріслом для транспортування хворих, надувним матрацом, на якому зручно переносити важкого пораненого, — розповідає Роман Березюк, який, окрім того, що є фельдшером, займається питаннями медичного забезпечення загону. — Також тут є все для дихальної реанімації, постановки крапельниць в екстрених випадках. Зручною є й полегшена конструкція завантаження в автомобіль. Є навіть апарат ШВЛ, який допоможе транспортувати поранених у стані коми, яким потрібна стороння допомога під час дихання".

Відтепер парамедики житомирського загону ПДМШ працюють вже на 8 каретах швидкої допомоги. 

Волонтери кажуть, останнім часом все більш сутужно стає із пальним. По-перше, його, як і всім, не вистачає, а, по-друге, якщо на перших порах був спонсор, то зараз доводиться заправлятися власним коштом. А витрати, зважаючи на відстані, чималі — в середньому 5 тонн на місяць. Тож волонтери-медики будуть вдячні, якщо знайдуться благодійники, які допоможуть і з цим питанням.

Поділитись

Новини по темі: