23 травня в українському суспільстві відзначають День Героїв. Щорічне свято було запроваджене на честь всіх захисників та захисниць України, які протягом багатьох століть боролися за її незалежність, територіальну цілісність і продовжують робити це нині.
Ідея Свята Героїв виникла у середовищі українських націоналістів. За інформацією Інституту національної пам'яті, уперше офіційно воно було запроваджене постановою ІІ Великого Збору ОУН, який відбувся у квітні 1941 року в Кракові.
Дату 23 травня обрали не випадково. У травні за суперечливих обставин загинув ідеолог українського самостійництва Микола Міхновський. 23 травня 1938 та 25 травня 1926 року були вбиті лідери українського визвольного руху Євген Коновалець та Симон Петлюра.
Свято Героїв під час Другої світової війни та після її завершення відзначали учасники визвольного руху. Цей день був особливим у середовищі української діаспори, яка популяризувала тяглість української військової традиції та героїзм воїнів від часів Русі, козаччини до двадцятого століття, наводячи приклад Української Галицької армії, Січових Стрільців, Армії УНР, ОУН та УПА. Пам’ять про полеглих героїв, знакові битви вони вважали потужним мобілізаційним та патріотично-виховним чинником, який мотивував до боротьби за незалежність наступні покоління.
Після 1991 року свято стало набувати популярності. Наразі цей пам’ятний день не є офіційним, але традиція вшанування героїв 23 травня міцнішає.
Особливо, з огляду на те, що українці відстоюють територіальну цілісність та право на вільний вибір розвитку своєї держави у війні з Російською Федерацією.
Сьогодні в Житомирі пройдуть пам'ятні заходи на честь загиблих у війні.