27 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Житомирі зріс попит на додаткові щеплення для дітей: транспортування та зберігання вакцин в умовах війни

У Житомирі зріс попит на додаткові щеплення для дітей: транспортування та зберігання вакцин в умовах війни

  • Фото: Журнал Житомира
  • 29 грудня, 2022 13:01

Воєнний час, підвищені ризики захворіти та потреба переїзду за кордон змусила людей переоцінити своє ставлення до вакцинації, зокрема до вакцинації дітей.

Журнал Житомира поцікавився у завідувачки амбулаторії КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Михалець Альбіни Володимирівни про особливості доставки, зберігання вакцин та самого процесу щеплення у воєнний час.

«Трішки змінилась картина, тому що деякі діти поїхали за кордон і там вакцинуються. Деякі не вакцинуються. З дітьми, які знаходяться тут, ми працюємо, медсестри викликають на щеплення. Намагаємося щеплювати всіх. Зменшення кількості вакцинованих немає, є перерозподіл», — каже Альбіна Володимирівна.

У випадку вакцинування дітей за кордоном, батьки надсилають відомості про щеплення лікарю, а він заносить їх у базу. Таким чином всі дані зберігаються.

Завідувачка амбулаторії дитячої поліклініки міста наголошує, що в Житомирі також вакцинуються і діти переселенців, котрі прибули із міст, де наразі відбуваються бойові дії.

«Є діти, які приїжджають вакцинуватися до нас з інших міст, якщо за місцем їх проживання немає можливості здійснити цю процедуру. Вакцинуємо всіх згідно плану. Діє наказ, відповідно до якого ми приймаємо всіх дітей, навіть у разі відсутності підписаної з нашим лікарем декларації», — каже Альбіна Володимирівна.

У разі звернення переселенців, у поліклініці їм пропонують підписати декларацію з місцевим лікарем. Якщо ж батьки відмовляються переписувати декларацію, дитині все одно роблять необхідне щеплення та віддають відповідні документи для надання лікуючому лікарю.

Лікарка підкреслює, що більшість батьків не відмовляються від підписання декларації. Їм пропонують список лікарів, з якими можна укласти договір, опісля всі їх дані вносяться в загальну базу, їм надаються лікарняні листи, заключення для садочків та гуртків тощо.

ЖЖ поцікавились, чи змінились постачальники вакцин із початком повномасштабного вторгнення, на що завідувачка амбулаторії відповіла:

«Постачальники вакцин завжди змінюються. Вакцини закуповує МОЗ, вони є різні, постачальники різні. Вакцини є з Голандії, з Франції, Бельгії, Болгарії, Індії».

Дещо змінились шляхи, якими транспортуються вакцини, проте нестачі препаратів для щеплень в області не було ні разу від 24 лютого. В амбулаторіях вакцини розміщуються у спеціальних холодильниках з відповідним температурним режимом (+2…+8°). Кожна вакцина розташовується на відповідній полиці.

У разі відключення електроенергії, холодильники зберігають потрібну температуру протягом 6 годин. Наразі відключення не тривали довше, проте амбулаторії заздалегідь готуються до можливого блекауту та закуповують генератори.

«Протягом останніх пʼяти-семи років збільшилась кількість матерів, які бажають зробити додаткові щеплення: від ротавірусної інфекції, пневмококу, вітряної віспи, ВПЛ. Цей перелік додаткових вакцин все більш популярний. Така вакцина продається в аптеках. Батькі її замовляють, привозять до нас в спеціальному боксі, де є чек, вакцина, холодильні елементи, і ми робимо щеплення. Після цього відповідний бокс повертається в аптеку. Попит дуже великий на додаткові щеплення», — зазначає Альбіна Володимирівна.

Багато батьків прийняли рішення вакцинувати дитину після перебування за кордоном, адже в європейських країнах дуже серйозне ставлення до наявності у дитини всіх необхідних щеплень. Більше того, в звʼязку з активним переміщенням населення всередині країни, підвищується ризик зараження дитини найрізноманітнішими вірусами, тому батьки вирішують убезпечити її.

«У звʼязку з воєнним станом, відключеннями світла, ми замовляємо вакцини менше, проте частіше», — підкреслює Альбіна Володимирівна.

Завідувачка Амбулаторії зазначає, що наразі кількість свідомих батьків збільшилась, тому попит на вакцинацію зріс. Це повʼязано з перебуванням великого числа українців за кордоном, наявністю більшої кількості інформації у відкритому доступі, підвищенням ризиків зараження тощо. 

Поділитись

Новини по темі: