25 серпня у Житомирі родини військових вийшли на чергову акцію за встановлення чітких термінів служби для мобілізованих військовослужбовців. Акція проходила біля центрального входу в торговельний центр "Глобал", де зібралися півтора десятка учасників.
Про це розповіла представниця родин військовослужбовців Наталія Логвінчук, передає Суспільне.
За її словами, вперше таку акцію провели у Житомирі провели в жовтні 2023 року. Наразі вони провели півтора десятка акцій за останні 10 місяців.
"За весь цей час наша мета лишається незмінною — ми виступаємо за встановлення чітких термінів служби для мобілізованих військових. Чіткі терміни служби це рівність обов'язків між усіма громадяни, які воюють і в подальшому ще будуть воювати. Ті мобілізовані, яких призвали до війська на початку повномасштабного вторгнення, вони там уже, фактично, два з половиною роки. Вони теж мають право планувати своє майбутнє, адже мобілізація це не квиток в одну сторону. І, крім того, наявність чітких термінів служби підвищує мотивованість військових. Ми хочемо показати суспільству і владі, що військові не можуть бути продуктивними роками. Вони нас захищають, а самі, виходить, незахищені", — каже Наталія Логвинчук.
Жінка говорить, що на акції приходять, в основному, лише родини мобілізованих.
"У попередні рази до нас долучалися більше людей — взимку на акціях були і по 50-70 учасників. Були дружини тих військових, які лікувалися в наших медзакладах. Зараз хтось зайнятий, а хтось зневірився і перестав виходити. Решта суспільства не зацікавлена у вирішенні цього питання: певно, думають, що якщо їхні рідні сьогодні заброньовані чи не воюють, то вони й у майбутньому не воюватимуть. Але насправді це не так, адже, як ми бачимо, одна лиш повномасштабна війна триває вже 2 з половиною роки і, ймовірно, буде тривати і далі. На фронт може потрапити кожен із нас і тоді кожен із нас опиниться у такій же ситуації, в якій зараз перебувають наші мобілізовані. Вони не мають ні ротацій, ні виходу на відновлення. А якщо йдуть інтенсивні бойові дії на тій чи іншій ділянці фронту, то військовим взагалі не дають відпусток. За законом військовий має 30 днів відпустки, але він повинен її розбивати хоча б на дві частини по 15 днів. На сьогодні наші хлопці цієї відпустки за 2024 рік не мають і не можуть її добитися, хоча минуло вже 8 місяців від початку року. Ситуація майже у всіх однакова. Є просто відвід на доукомплектування мобілізованими, які є обмежено придатними, і далі знову на фронт", — розповіла Наталія.
За словами Наталії, за ці 10 місяців вони зверталися до всіх профільних відомств, втім, конкретних відповідей не отримали.
Нагадаємо, що У Житомирі провели мовчазний пікет за чіткі терміни служби.