10 серпня, 2022
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Житомирі рідні захисників "Азовсталі" влаштували акцію із закликом врятувати військовополонених

У Житомирі рідні захисників "Азовсталі" влаштували акцію із закликом врятувати військовополонених

  • Фото: Суспільне
  • 1 серпня, 2022 17:30

1 серпня у Житомирі біля кінотеатру "Жовтень" близько 30 родичів військовополонених "Азовсталі" вийшли на мітинг. 

Люди виступили із закликом до міжнародних організацій захистити права їхніх рідних та зробити все можливе, аби визволити їх із полону, передає "Суспільне".

"Коли наші хлопці виходили з "Азовсталі", нам представники міжнародного товариства Червоного Хреста обіцяли, що з ними все буде добре, – каже організаторка акції Ольга Іванкова. – Проте 29 липня ми побачили, що це не так. Червоного Хреста там не було і, я так розумію, що не буде. Ми звертаємося до усієї світової спільноти, ми просимо: ми хочемо бачити наших Героїв живими".

"Навіщо ці організації, скажіть, будь ласка? Навіщо? Щоб просто вони прийшли і зробили щось для вигляду? Де наші Герої? Навіщо ці гарантії тоді були, щоб ми зараз чули: "Помстимося?" Досі ми чуємо новину, що цю організацію не пустили туди. Ми досі не знаємо точну кількість загиблих в тому ізоляторі. Я коли дивилися відео, коли вони лежать повністю згорілі, мертві, я шукала з-поміж них свого брата. Я сподівалася і вірила, що його там не буде. Ми дивилися всі, дивилися чи є там наша кровиночка", – каже дружина і сестра військовополонених з "Азовсталі" Анна.

"Світова спільнота мовчить, – зазначає дружина військовополоненого з "Азовсталі" Ольга. – Міжнародні гуманітарні організації обіцяють бути гарантами безпеки, а по факту ми бачимо, які трагічні події відбуваються. Хлопці пройшли стільки кіл пекла, щоб зараз просто отак загинути без зброї в руках!".

"Червоний Хрест обіцяв, що буде захищати, що буде все добре, – каже мати військовополоненого з "Азовсталі" Людмила. – Але ми не бачимо цього захисту. Хлопці гинуть. Я тут не тільки за свого сина, я – за всіх хлопців, які тоді, в кінці травня, з надією виходили з "Азовсталі", що будуть захищені".

"Я прийшла на підтримку наших захисників, тому що вважаю обов'язком кожного громадянина України підтримати їх таким чином, який є зараз можливим, – каже житомирянка Тетяна Олексієнко. – Вважаю, що про цю проблему, яка зараз виникла з нашими захисниками – військовополоненими із "Азовсталі", потрібно говорити всюди, щоб про неї дізнавалися все більше і більше людей із усіх куточків світу. Тому, я думаю, ця акція відбулася саме з цією метою".

 

 

Теракт в Оленівці

 

Під час вибуху в ніч проти 29 липня, який пролунав на території колишньої виправної колонії в смт Оленівка на тимчасово окупованій території Донецької області, була знищена будівля, де утримували українських військовополонених

За даними росіян, загинуло понад 50 українських захисників, кількість поранених невідома. За даними Офісу генпрокурора України, ​поранення дістали 130 людей.

Поділитись

Новини по темі: