У Житомирі помітили дику лисицю, яка спокійно гуляла на дитячому майданчику серед багатоповерхівок.
Про це в соцмережі повідомив житомирянин Олександр Ревнівцев.
"Місто Житомир, центр міста. Дітячий майданчик. Справка по стан здоров'я в лиси відсутня", - написав Олександр Ревнівцев.
Лисиці дедалі частіше зустрічаються в українських містах. Тварини виходять з лісу шукати собі поживу.
"Справа в тому, що присутність людей зараз відчувається навіть у найзатишніших куточках країни, і лисиці перестають боятися цих дивних двоногих істот", – розповів Олександр Ревнівцев.
Основна їжа лисиць в місті – це дрібні гризуни. Тож наявність рудих хижаків у місті навіть корисна: вони регулюють популяцію щурів і мишей. Лисиці ловлять голубів та інших птахів, їдять жуків і дощових черв’яків. Не гидують вони і продуктами зі сміттєвих контейнерів – не відмовляються від фруктів, овочів і навіть сиру та арахісу. Зрештою, лисиця може з’їсти їжу, яку якась жаліслива бабуся залишила для бездомних кішок або собак.
Не потрібно забувати, що лисиці переносять сказ. Серед диких тварин лисиці найчастіше інфікуються цією смертельною хворобою. Але за даними ВООЗ, в 95% випадків зараження людей сказом "винуватцями" є собаки.
Якщо ви вигулюєте улюбленця і той помітив лисицю, не дозволяйте йому наближатися до тварини. Домашнім собакам не можна ані "влаштовувати" полювання на лисиць, ні гратися з ними.
Влаштовувати полювання на лисиць не можна й людям. Відповідно до закону України "Про тваринний світ" всі види тварин знаходяться під охороною. Тобто, якщо ви побачили лисицю в своєму мікрорайоні, її вбивати не можна, бо це порушення закону. Полювання можливе тільки в певних місцях, у певний період і лише за наявності спеціального дозволу.
Лисиця може кусатися і захищати себе, якщо ви заженете її в кут. Однак сама вона нападати на вас не буде. Звичайна реакція лисиці при зустрічі з людиною – скоріше втекти.