22 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Житомирі перекрили центральну дорогу: вимагали прийняти закон про демобілізацію

У Житомирі перекрили центральну дорогу: вимагали прийняти закон про демобілізацію

  • Фото: Журнал Житомира
  • 24 березня, 2024 16:00

Сьогодні, 24 березня, у Житомирі пройшов девʼятий мирний пікет з вимогою прийняти закон про добровільну мобілізацію захисників і захисниць після 18 місяців служби.

Небайдужі житомиряни зібрались на майдані Корольова, вимагаючи суспільство та владу почути їх і підтримати.

«760 день повномасштабної війни. Ми хочемо знову нагадати владі та суспільству про справедливість для наших захисників та захисниць. Сьогодні ті, хто ризикують своїм життям заради країни, не мають прав. Найкраща подяка захисникам — встановлення справедливих граничних термінів служби. Війну не виграти на одних плечах», — наголошує організаторка пікету.


Фото: Журнал Житомира

За словами учасниць пікету, цивільні повинні захищати тих, хто захищає їх. Саме тому, незважаючи на обставини чи погодні умови, вони виходять на кожен мирний пікет з вимогою встановити терміни служби.

«Ви думаєте, що вас не стосується боротьба за права військовослужбовців? Думаєте, якщо ви не вийдете та не підтримаєте рідних військових, то вас обійде мобілізація? Це не так. Вас заберуть і ви попадете в такі ж умови, в яких знаходяться наші рідні. Тому в прийнятті даного закону зацікавлені усі», — наголошують учасники пікету.

У військовослужбовців назріла хвиля невдоволення, яка лише зростає. Вони третій рік боронять країну і хочуть розуміти, чому до цього часу їх нема ким замінити. Одні й ті ж бойові бригади другий рік поспіль тримають фронт. Цивільні не поспішають ставити до лав ЗСУ, бо не розуміють, який на них чекає термін служби.

«Люди, які стали на захист країни з перших днів, які йшли в невідомість заради суверенітету та незалежності держави, опинились у ситуації, коли вони стали вʼязнями системи. Коли вони йшли, були героями, а тепер після понад двох років пекла їм кажуть, що міняти їх ніким і демобілізація неможлива», — наголошує організаторка пікету.


Фото: Журнал Житомира

«Більшість поснули і відгородились від війни. Владо, почуй нарешті військових та їх сімʼї! Українська армія стікає кровʼю після двох років страшної війни, не отримуючи поповнення, перепочинку, зубами через силу тримає фронт. Українська влада вже півроку не спроможеться прийняти закон про мобілізацію», — кажуть учасники заходу.

За словами пікетувальниць, через дії влади служба в армії сприймається як безправне довічне увʼязнення. Виживають при цьому лише штабні службовці, а інші можуть піти з війни лише як 200 або важкі 300.

«Я себе відчуваю загнанною кобилою, котра тягне плуг за собою. Вона вже передніми лапами впала на коліна, а веселий і радісний український нарід скаче довкола мене і президент гордо вдягає мені почесний значок», — цитують протестувальники військового, який висловив свою думку про діяльність влади та ставлення суспільства.

Учасниці пікету одягли військову форму своїх рідних, які наразі знаходяться на передовій, завʼязали собі рот та руки, наголошуючи на тому, що сьогодні ніхто не чує і не відстоює права військовослужбовців.

Собі на спини жінки приклеїли літери, які склались у слова «Не раби». Після цього колона протестувальників рушила до пішохідного переходу на Великій Бердичівській та перекрила проїзд. Таким чином пікетувальники намагаються привернути увагу суспільства до проблеми, яка насправді є спільною для всіх громадян.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: