23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Романівській лікарні підвал змінився до невпізнаваності: нині це сучасне укриття

У Романівській лікарні підвал змінився до невпізнаваності: нині це сучасне укриття

  • 28 грудня, 2022 20:00

Нещодавно у Романівській районній лікарні завершили ремонт укриття та виконали капітальний ремонт двору біля входу в укриття.

Про це Журналу Житомира розповіла директорка лікарні Ірина Валеріївна Серт.

Варто зазначити, що підвальне приміщення не просто облаштували під укриття, але й створили умови для розташування операційної та госпіталю на 120 пацієнтів.

Про необхідність ремонту підвалу Романівська лікарня повідомила ще 27 лютого 2022 року. Роботи почались вже за годину. Основну частину фінансових витрат взяв на себе місцевий підприємець Ігор Євгенович Ходак, а до виконання робіт долучились мешканці села та переселенці, котрі на той час вже прибули до Романова.

«Вбергти найцінніше – життя! З такою метою 25 лютого ми розпочали масштабний проєкт з облаштування укриття в Романівській районній лікарні! Заклад, який обслуговує населення Романівської та Миропільскої громад, опинився у складних умовах. Ми пам’ятаємо, у який підвал спустились у перші дні повномасштабного вторгнення, і усвідомлюємо, якими зусиллями досягли нинішнього стану укриття! Це повноцінний корпус медичного закладу, де можуть розміститись пацієнти та персонал, де можуть продовжувати свою роботу лікарі, це є операційна для невідкладних маніпуляцій, елементарні зручності для тривалого перебування під час загрози», – підкерслив Ігор Ходак.

Темні підвальні коридори заповнились працівниками, які зішкрібали шари старого покриття з підлоги та стін. Бруд, каміння, старі речі, складали у мішки та виносили геть.

До ремонтних робіт одразу долучились енергетики, які забезпечили стабільну та якісну подачу електроенергії до майбутнього укриття.

Вже на початку весни підвальне приміщення було готове до експлуатації. Підлогу застелили піддонами, влаштували імпровізовані ліжка, встановили бутлі із необхідним на певний період запасом води. У той самий час було розпочато монтаж витяжок, проведення каналізації, облаштування шахт запасних виходів.

Через пів року від початку робіт, як зовнішній вигляд, так і функціональність підвального приміщення, було кардинально змінено. Будівельники створили просторі світлі кімнати, виклали підлогу гарним кахлем, підвели всі необхідні комунікації, світло, облаштували комфортні вбиральні. Завдяки цьому приміщення за потреби може функціонувати не лише в якості укриття, але і як повноцінний шпиталь.

«Пророблена просто колосальна робота. Вона була неможлива без допомоги, адже потребувала величезних фінансових витрат та важкої фізичної праці. Дякую Романівській та Миропільській селищним радам, які виділяли кошти та співфінансували роботи. Окреме велике дякую Ігорю Ходаку та «Вівад 09», які взяли на свої плечі найбільший фінансовий тягар. Дякую Зінчуку Сергію та «Романів Агро Транс» за величезну пророблену роботу і допомогу. Дякую Олегу Пугачу та романівським енергетикам, які облаштували нову мережу. Спасибі Сергію Циборі та ТОВ «Світ Каменя» за гранітну плитку, Кіндруку Олександру, Лясківському Юрію, Малявському Олександру за деревʼяні щити для підлоги, Мичківському Олександру та Шифруку Сергію за надані благодійно будівельні матеріали», — сказала директорка лікарні Ірина Серт.

Вона подякувала кожному, хто відгукнувся та долучився до прибирання приміщення на початку повномасштабного вторгнення. Окрему подяку директорка висловила працівникам лікарні, які, не покладаючи рук, приводили приміщення до ладу.

«Дякую будівельникам Мельничуку Олександру, Макаревичу Леоніду, Воронову Віктору, першим волонтерам-будівельникам Довжуку Павлу, Чернятинському Івану та Чернятинському Андрію, Чумаченку Олександру, Мусійчуку Юрію, Нестеруку Валентину, Матату Дмитру. Дякую всім, хто долучився!», — додала директорка Романвської лікарні.

Поділитись

Новини по темі: