25 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • У Коростені під стінами міської ради вчергове відбувся мітинг пенсіонерів-чорнобильців

У Коростені під стінами міської ради вчергове відбувся мітинг пенсіонерів-чорнобильців

  • Фото: Коростень Медіа
  • 4 жовтня, 2024 10:23

Понад 200 людей вийшли на мітинг під стінами Коростенської міської ради 3 жовтня.

Про це повідомляє Коростенська міська рада.

"Під стінами міської ради відбувся мітинг пенсіонерів-чорнобильців. Людей турбує питання нарахування чорнобильських доплат по 39 статті", - йдеться в повідомленні.

Також "Коростень Медіа" написали про мирне чорнобильське зібрання в Коростені і «ноу-хау» в проєкті держбюджету-2025 по чорнобильських доплатах.

Зазначається, що найбільше обурює людей, що в проєкті державного бюджету на 2025 рік 1600 грн беруть величину по судових рішеннях як по мінімальній зарплаті, так і по прожитковому мінімуму.

– Знову в законопроєкті Державного бюджету на 2025 рік закладена незаконна і необґрунтована сума прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати 1600 грн для розрахунку величини по виплатах відповідно до закону «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Держава просто обкрадає народ! – звертаючись до присутніх, каже коростенка Наталія Бондарчук.

Чорнобильці наголошували, що якщо держава не хоче їх чути, вони підуть далі – звертатимуться на міжнародному рівні про виконання Україною законів України!

Також люди вимагали підтримки і з боку міської ради, і з боку народних депутатів та всіх державних структур. Як повідомив заступник міського голови Олександр Ясинецький, вже на сесії міськради 17 жовтня прийматимуть відповідне звернення до Президента, Верховної Ради, КМУ тощо.

Основні вимоги офіційно були зачитані всім учасникам зібрання вголос. Зокрема щодо:

  • Відновити права людей шляхом урегулювання однозначного та справедливого законодавства, визначити незаконним і несправедливим ставлення до мінімальної зарплати та мінімального прожиткового мінімуму у всіх законах та інших нормативно-правових актах, прийнятих шляхом змін та доповнень, до яких є така несправедлива умова як неоднозначне ставлення.
  • Мінімальний прожитковий мінімум має бути визначений як одна розрахункова величина з урахуванням всіх життєво необхідних показників, як того вимагає Конституція.
  • Мінімальна зарплата також має бути однозначною, а не маніпулятивною чи дискримінаційною.
  • Державним діячам і народним депутата пам’ятати, що вони діють від імені народу України.

Вимоги з підписами учасників мирного зібрання адресуються – Верховній Раді, Комітету з питань бюджету, народним депутатам, Уповноваженому ВР з прав людини, Президенту, КМУ, Національному антикорупційному бюро, Міністерству фінансів, Міністерству економіки, Міністерству соціальної політики та Пенсійному фонду України.

Поділитись

Новини по темі: