14 січня відбувся мітинг біля Коростенської міської ради: люди обурені втратою чорнобильських доплат, повідомляє місцеве телебачення.
“Даже своєї голої пенсії я не отримала, я вже не говорю про ті добавки. От люди і прийшли, бо щось робити треба”, - каже учасниця.
Люди стояли зі зразками заяв до Головного управління пенсійного фонду в Житомирській області про вчинення кримінального правопорушення - зняття доплат і пенсій. Учасники посилаються на рішення Житомирського окружного адміністартивного суду.
“Пенсійний фонд не має права вимагати від нас ні приписки… Нам нада завалить Пенсійний фонд такими заявами”, - каже активістка Наталія.
Також учасники писали заяви до Житомирського окружного адміністративного суду про контроль виконання судового рішення.
“Адмінсуд дав відповіді, є прецедент, є кілька десятків рішень цього суду, який постановив повернути всі 100% доплати, вказані у рішеннях суду. Він вказує на злочин ПФУ, злочин держави по відношенню до чорнобильців”, - заявила активістка Тетяна Мостівенко.
Люди планують звертатися у Пенсійний фонд України та до суду по відновлення виплат.
За словами Володимира Москаленка, міського голови Коростеня, на 15 січня заплановано зустріч із Прем'єр-міністром, головою ВР чи його заступником з приводу чорнобильських виплат. Участь у зустрічі планують взяли ініціативна група з Овруча та представник Коростенської районної військової адміністрації Дмитро Бовсуновський.
Журнал Житомира писав, що у Коростені пенсіонери штурмували ЦНАП: «чорнобильські пенсії» вимагають прозорості.
Тиждень голодування: подробиці акції чорнобильців в Овручі.
Чорнобильці з Овруча припиняють голодування після двотижневої акції протесту.