15 жовтня, 2024
Ми в соцмережах

Тренінг MARCH в Житомирі: знання, які рятують життя. Продовження

  • Фото: Журнал Житомира
  • 27 грудня, 2022 18:20

Раніше Журнал Житомира розповідав про тренінг з надання медичної допомоги за протоколом, що був розроблений військовими та медиками країн НАТО.

В минулій статті обговорили літеру M протоколу MARCH, у якій йшлося про запобігання масивній кровотечі. Сьогодні йтиметься про літеру А (airways), в якій розповідатиметься про верхні дихальні шляхи.

У випадку наявності у постраждалого масивної кровотечі, слід переходити до перевірки дихальних шляхів ЛИШЕ у разі її зупинки.

Як зрозуміти, що у людини ВІДСУТНІ порушення роботи верхніх дихальних шляхів:

  • Вона говорить
  • Вона активно рухається
  • Вона може виразити біль (кричить, стогне).

Якщо постраждалий не відповідає на звернення чи взагалі втратив свідомість, у нього можуть бути забиті чи пошкоджені верхні дихальні шляхи.

Перевірити дихання можна простим методом — «Чую, бачу, відчуваю». Для цього потрібно нахилитися над носом постраждалого та покласти руку йому на живіт, скерувавши туди погляд. Після цього спостерігати за своїми відчуттями протягом декількох секунд. Зрозуміти, що людина дихає допоможуть наступні показники — рука на животі постраждалого буде рухатись вверх та вниз, на щоці відчуватиметься його дихання, або воно почується вухом.

Далі варто перевірити, чи немає сторонніх предметів у дихальних шляхах. Відкриту щелепу вдасться шляхом натискання великими пальцями по обидві сторони щелепи, та відтягуванням її вперед долонями.

У разі виявлення сторонніх предметів в дихальних шляхах постраждалого, потрібно скористатись пінцетом для їх витягування.

Якщо потерпілий у свідомості, проте дихає, варто перевернути його у так зване стабільне положення.

Також можна встановити назофарингеальну трубку, що забезпечуватиме належне дихання у будь-якому положенні.

Якщо потерпілий притомний та хоче прийняти зручне для себе положення тіла, щоб полегшити дихання, не варто забороняти йому це. В такому випадку також краще встановити назофарингеальний повітровід, що йому значно допоможе. 

Поділитись

Новини по темі: