13 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Старшокласниця з Житомирщини продає свої картини за кордоном задля допомоги ЗСУ

Старшокласниця з Житомирщини продає свої картини за кордоном задля допомоги ЗСУ

  • Фото: Коростень today
  • 27 листопада, 2022 12:00

Мешканка Олевського району Анастасія Дробуш представила в Німеччині серію своїх малюнків під назвою «Українські жінки», частину з яких їй вдалось продати. Вилучені кошти учениця старших класів віддала на потруби ЗСУ.

Про це Анастасія розповіла у етері радіо Житомирська хвиля.

Вихованка Олевського Центру дитячої та юнацької творчості Анастасія Дробуш вимушено виїхала з України після повномасштабного вторгнення росії на територію України.

За словами дівчини, під час перебування в Німеччині вона помітила як різко зріс інтерес європейців до української культури із початком повномасштабної війни. Саме тому вона почала створювати серію малюнків «Українські жінки», які швидко розкупили. Ними навіть почали цікавитись мешканці інших європейських країн.

Малюнки представляють собою зображення силуету української жінки на чорному або чорно-сірому тлі.

«Наткнулася в соцмережах на сучасну художницю з Вінниччини Катерину Жовту, яка створювала картини в цій тематиці і мене це сильно надихнуло. Під час війни мене це осяяло і захотілося малювати схоже, тільки в своєму стилі», – розповідає Анастасія Дробуш.

Частина картин була розкуплена на благодійному ярмарку в Магдебурзі, що присвячувався Дню незалежності України. тоді художниці вдалось заробити 160 євро, які вона перерахувала на потреби ЗСУ.

Дівчина каже, що картини купували здебільшого українці, проте іноземці залишали собі контакти та робили замовлення.

«Зараз у світі дуже актуальні картини, які наповнені нашою українською культурою, національним одягом, і, амовляючи полотно, є основне побажання – щоб були максимально патріотичні малюнки, бо всі дуже зацікавлені нашою країною, нашою культурою. У багатьох біженців, які дивилися на мої картини, на очі наверталися сльози. І я їх чудово розумію, мої емоції були майже такими ж, тому що ти розумієш, про що вони думають, їхні переживання. І німці захоплювались цими картинами, казали, що їм передались ті емоції, які я хотіла донести, і що у них виникло бажання замовити, щоб і в їхній домівці висіли картини з України», – розповідає Анастасія.

Поділитись

Новини по темі: