Із 1 січня по 27 грудня 2024 року у Житомирській міській громаді народилися 3 тисячі 858 немовлят. З них — половина у пологому відділенні міської лікарні №1. За словами завідувачки Світлани Данилюк, у цьому медзакладі з'явилися на світ одна тисяча 154 хлопчики та 770 дівчаток, передає Суспільне.
Світлана Данилюк розповіла, у році що минає, почастішали звернення серед жінок більш старшого віку, аніж це було раніше. Зокрема, частіше, аніж зазвичай, жінки ставали мамами вдруге і втретє.
"У 2024 році у пологому відділенні нашої лікарні загалом народилися 1 тисяча 924 малюки. Це непогана статистика, зважаючи на умови воєнного стану, часті повітряні тривоги та загальний психологічний стрес суспільства. У минулому році у нашому відділенні з'явилося на світ 2 тисячі 154 немовляти", — сказала лікарка-акушерка-гінекологиня.
Наймолодшою мамою, яка народила первістка у пологовому відділенні житомирської лікарні №1 у 2024 році, зі слів завідувачки, була 16-річна жінка. Найстаршій породіллі було 46 років.
У 2024 році у пологовому відділенні міськлікарні №1 народилося 14 двійняток. Переважно, це були хлопчики.
З інформації Світлани Данилюк, окрім жительок Житомира, у залах пологового відділення міської лікарні №1 також народжували жінки із інших громад області та із інших регіонів України.
Зокрема, за 11 місяців тут народжували 56 жінок із Київщини, 25 — із Хмельниччини, 15 — із Донеччини, 12 — із Херсонщини, 11 — із Харківщини, 6 — із Дніпропетровщини, по 8 — із Одещини та Миколаївщини 7 — із Чернігівщини. Більшість породіль із інших областей України — це переселенки.
Також у цій лікарні за 11 місяців народили 142 жінки із Коростенського, 121 жінка із Бердичівського та 62 — зі Звягельського районів.
За словами завідувачки пологового відділення Світлани Данилюк, у 2024 році побільшало малюків, які народжуються з внутрішньоутробною гіпоксією.
"Більшість пологів відбуваються нормально, тож, малюки народжуються здоровими. Проте наші лікарі відзначають, що почастішали випадки появи на світ немовлят із дистресами (внутрішньоутробною гіпоксією) та відшаруванням плаценти. А відтак пологи частіше, аніж раніше, потребують оперативних втручань. Причина — загальний психологічний стан породілей через події в тому числі й ті, які відбуваються в Україні, та відгомін СOVID-19", — сказала Світлана Данилюк.