8 травня, 2024
Ми в соцмережах

Шеф-кухарка житомирського ресторану поділилась рецептом великодньої паски

  • Фото: Журнал Житомира
  • 4 квітня, 2023 18:00

В Україні підготовка до свята Пасхи завжди була тривалою та трудомісткою, адже це найважливіше християнське свято. Одним із головних атребутів Великодня є паска або великодній хліб. Процес приготування паски в Україні є цілим ритуалом, та і сам великодній хліб є чимось більшим за просту їжу.


Традиції випікання паски

Традиційно паска випікалась у Чистий четвер, після обіду. Для приготування великоднього хліба використовували навіть спеціальні дрова: кожного дня 40-денного посту господар дому викидав на горище по одному поліну. Ним і топили піч у Чистий четвер. До вогню додавали і гілки свяченої верби. 

Звичайно, приготуванням паски займалась жінка. Перед цим вона вдягала чистий одяг і молилася. Вірили, що лише з молитвою паска вийде смачною та корисною. Взагалі, гарний настрій та чисте серце повинні супроводжувати весь процес замішування тіста та випікання паски.


Рецепт класичної паски від житомирської шеф-кухарки

Рецептів паски сьогодні існує безліч: дріжджова, сирна, краффін, заварна, макова, з горіхами та сухофруктами тощо. Для кожного регіону характерні свої секрети приготування паски.

Ресторан Губернія поділився із Журналом Житомира класичним рецептом паски. Шеф-кухарка Олена продемонструвала елегантні варіанти її декорування.


Фото: Журнал Житомира

Олена каже, що паску потрібно готувати з гарним настроєм. В іншому випадку, яке хороше масло та яйця не взяла б господиня, все одно на якомусь етапі щось піде не так.

Інгредієнти

Для приготування чотирьох пасок знадобиться:

Борошно — 1 кг;

Молоко — 300 г;

Вершкове масло — 100 г;

Цедра одного апельсина;

Родзинки, курага, цукати — за смаком;

Жовтки — 7 шт;

Живі дріжджі — 100 г;

Ванілін — 2 г;

Цукор — 250 г;

Олія — для змащування тіста.


Фото: Журнал Житомира

Приготування

Спочатку потрібно взяти тепле молоко. Олена наголошує, що воно не повинно бути гарячим. До молока слід додати половину цукру і дріжджі. Це все потрібно гарно перемішати для приготування опари.


Фото: Журнал Житомира

Далі опара залишається в теплому місці на півгодини. Вдома її можна поставити біля батареї. Проте, температура не повинна перевищувати 30 градусів.


Фото: Журнал Житомира

До жовтків потрібно додати цукор, ваніль, розтоплене вершкове масло та гарно збити. Для цього можна використовувати вінчик, міксер чи інше оснащення.


Фото: Журнал Житомира

Коли опара підійшла можна приступати до замісу тіста. Для цього в борошні робиться невелика ямка і туди заливається опара, маса із жовтків, цукру та масла, додається апельсинова цедра і все це ретельно перемішується. 




Фото: Журнал Житомира

Після цього тісто залишають для підняття на 30 хвилин.

Коли тісто піднялося, можна додавати до нього сухофрукти, горішки, цукати та інші смаколики. Олена розсипає їх поверх тіста, а потім загортає його рулетиком. Завдяки цьому родзинки опиняються всередині, рівномірно розподіляються і не пригорають у процесі приготування.


Після формування тісто змащується яєчком і ставиться для підняття у тепле місце на півгодини.


Фото: Журнал Житомира

Після того як паска піднялась, її відправляють у розігріту до 180 градусів духовку та випікають 20-30 хвилин.


Фото: Журнал Житомира

Для приготування глазурі на чотири паски знадобиться:

Цукрова пудра — 400 г

Яєчний білок — 4 шт

Лимонний сік - 4 ч.л.

Всі інгрідієнти змішуються, розігріваються на паровій бані, після чого збиваються за допомогою міксера.


Фото: Журнал Житомира

Після того як паска приготувалась, можна перейти до найцікавішого етапу — прикрашання. Першу паску Олена вирішила прикрасити цукатами, сухофруктами та горішками, а іншу — шоколадним віночком.


Фото: Журнал Житомира

Результат вийшов приголомшливий. А головне, що такий декор зможе зробити кожен.


Фото: Журнал Житомира

Поділитись

Новини по темі: