Житомирський ліцей №24 став активним учасником всеукраїнської програми «Сади Перемоги», в рамках якої почав вирощувати зелень. Проте, вчителі та діти вирішили на цьому не зупинятись.
Заступниця директорки з навчально-виховної роботи Агафонова Оксана Олексіївна розповіла Журналу Житомира про успіхи ліцеїстів у створенні теплиці та догляді за рослинами.
На території 24-го ліцею розташовується дві теплиці. Перша була створена ще на початку нульових років.
«Ця теплиця збереглась в гарному стані завдяки праці робітників та спонсорам. Дуже багато сюди вклало Управління екології», — розповідає Оксана Олексіївна.
Фото: Журнал Житомира
В оранжереї ліцею росте араукарія, троянда, драцена, липа, кактуси, папороть. Господарює в ній технічна працівниця Марія Дмитрівна. До її праці долучаються учні ліцею.
Поруч розташований клас з кімнатними рослинами та розсадою.
Фото: Журнал Житомира
Завдяки «Садам Перемоги» в ліцеї почала функціонувати нова теплиця. Вона розташувалась у будівлі, яка протягом тривалого часу не використовувалась.
«Тут не було ні світла, ні тепла, все поросло плющем», — розповідає пані Оксана.
До процесу облагородження теплиці долучились учні 6-Б, 6-Є, 7-Б, 7-В, 8-Д, 9-А, 10-В. Сьогодні прийшла черга 10-В доглядати за рослинами. Це клас із біологічним профілем. Роботу виконують під керівництвом Гончарової Олени Альбертівни.
Фото: Журнал Житомира
Спонсором облаштування теплиці став Савченко Василь Миколайович, який сам навчався у ліцеї, а тепер тут навчається його донька. Коли ліцей почав участь в програмі «Сади Перемоги» Оксана Олексіївна створила пост у Фейсбуці з пропозицією долучитись до розвитку теплиць ліцею всіх бажаючих.
«Василь Миколайович привіз столи, стаканчики, торфосуміш, насіння, лампи. Він захотів лишити про себе школі таку гарну згадку», — розповідає пані Оксана.
Особливим задоволенням для ліцеїстів було оздоблення приміщення, адже їм дозволили створити графіті на стіні. Для цього школа виділила кошти та придбала балони з фарбою. Учні 6 класу проявили свою творчість і креатив.
«Батьки були в захваті, сказали, що мрія у дітей збулася — їм дозволили офіційно створити в школі графіті», — ділиться Оксана Олексіївна.
Фото: Журнал Житомира
Як діти, так і вчителі отримують колосальне задоволення від спільної праці. Вони спілкуються, отримують корисні в житті навички та займаються гарною справою.
Багато хто з дітей каже, що під час висаджування та догляду за рослинами вони релаксують. Батьки відмічають, що додому діти після таких занять приходять у гарному настрої.
«Нам не стільки важливий результат, як сам процес. Це особливо важливо для дітей, які знаходяться на дистанційному навчанні. Вони хоч поспілкуються і повітрям свіжим подихають», — каже пані Оксана.
Фото: Журнал Житомира
Вчителі та діти не змогли спинитись на вирощуванні зелені. Учням неймовірно цікаво вирощувати різні види рослин, тому ліцей виділив окрему територію для помідорів, огірків та картоплі.
Фото: Журнал Житомира
Головна ідея «Садів Перемоги» — забезпечити населення продуктами харчування під час війни.
«Зрозуміло, що ми їжею населення не забезпечимо, але ми залучаємо дітей до корисної та цікавої роботи», — підкреслює заступниця директорки.
Після вирощування зелені в ліцеї планують створити зелені набори для внутрішньо переміщених осіб, малозабезпечених сімей та дітей, чиї батьки знаходяться на війні.
Також ліцей планує зробити свято під назвою Зелений день та презентувати збірник власних рецептів салатів із зеленню.
Фото: Журнал Житомира