20 січня, 2025
Ми в соцмережах

Проєкт безбарʼєрних маршрутів планують втілити в Житомирі

  • Фото: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури
  • 20 січня, 2025 11:14

Віцепрем'єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба презентував флагманський проєкт Міністерства розвитку громад та територій України – створення безбар’єрних маршрутів в рамках ініціативи першої леді Безбарʼєрність.

Протягом цього року безбар’єрні маршрути зі зручними під’їздами й підходами, транспортом, зупинками, тротуарами, громадськими місцями поступово з’являться у 12 містах: у Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Кропивницькому, Львові, Рівному, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Тернополі, Бучі та селищі Опішня.

Про це 20 січня повідомила заступниця міністра у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури Наталія Козловська.

У Києві Президент Володимир Зеленський і перша леді Олена Зеленська відвідали госпіталь, де серед іншого ознайомилися з проєктом створення безбар’єрних маршрутів “Рух без барʼєрів”.

“У пілотних містах України разом із місцевою владою ми починаємо розбудову та впровадження безбарʼєрних маршрутів. Це визначений громадою конкретний транспортно-пішохідний шлях, який буде організовано максимально доступно для людей з інвалідністю та маломобільних груп населення. На цьому маршруті максимально всі локації будуть безбарʼєрними – це і перехрестя, переходи, школи, садочки, кавʼярні, громадський транспорт тощо. Будуть наявні навігаційні знаки, тактильні позначки та інші рішення, які забезпечать не лише комфорт, а й безпеку людей”, – зазначив Олексій Кулеба.

Він також наголосив що цим проєктом Мінрозвитку має на меті разом з громадами створити приклад як може і як має виглядати міський простір в контексті безбарʼєрності – комплексно, якісно та безпечно.

“Громади самостійно обирають і пропонують маршрути, які будуть ставати безбарʼєрними в рамках проєкту. Проте важливо, щоб вони включати в себе якомога більше обʼєктів соціального значення, містили і поєднували важливі локації міського середовища. Наприклад як військовий госпіталь у Києві – ключовий обʼєкт для столиці, або, наприклад, у місті Дніпрі – лікарня Мечникова”, – пояснив Олексій Кулеба.

У столиці, наприклад, такий напрямок включатиме модернізацію Центрального вокзалу із закільцьованим шляхом до (і від) Хрещатика та Головного військового клінічного госпіталю.

Перша леді також наголосила, що в рамках проєкту “Рух без барʼєрів” важлива співпраця із представниками бізнесу.

За планами Мінрозвитку досвід пілотних громад буде масштабовано на інші населені пункти, які долучатимуться до проєкту. Також Міністерство розвитку громад та територій України працює над удосконаленням будівельних норм щодо доступності та інклюзивності.

Проєкт прокоментувала і головна архітекторка Житомира Ольга Бронштейн

"Міністерство говорить про необхідність створення безбар’єрних маршрутів у містах. Це звучить правильно і потрібно, але чи можливо це реалізувати без належного фінансування? Поки всі кошти спрямовуються на підтримку армії, а реконструкція тротуарів і громадського простору залишається лише на папері, втілення безбар’єрності перетворюється на майже неможливе завдання", - написала Бронштейн.

Скриншот

Нагадаємо, що у вересні 2024 року було Створено онлайн-мапу безбар'єрності Житомирської громади: як працює.

Раніше Ветеран Олександр Терен та Женя Янович перевіряли на безбар'єрність Житомир.

Поділитись

Новини по темі: