14 серпня, 2022
Ми в соцмережах

Померла житомирська дитяча письменниця Марія Пономаренко

  • Фото: Суспільне
  • 7 червня, 2022 13:43

7 червня, на 78-му році життя, в результаті тривалої хвороби померла житомирська дитяча письменниця Марія Пономаренко. 

Про це повідомила Житомирська обласна організація Національної спілки письменників України.

Пономаренко Марія Антонівна народилася 8 березня 1945 році в селі Левкові Житомирського району. Закінчила факультет журналістики Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка в 1970 році. Працювала на Житомирському льонокомбінаті, редактором редакції радіомовлення, а згодом багатотиражки «Текстильник Полісся» з 1963 рік по 2000-й.

Працювала у жанрі дитячої літератури. Авторка понад 150-ти книжок: віршів, казок, вистав, п’єс, нісенітниць, з них п’ять авторських читанок для дітей і вихователів дитячих садків, учнів початкової школи : «Подарунок», «Жайвір», «Сонячна країна – моя Україна», «Перлинка», «Усміхнений Сонях». 

Марія Антонівна лауреатка премії ім. Наталі Забіли журналу «Малятко» (1987), ім. Лесі Українки (2011), ім. Олени Пчілки (2014), премії ім. Б.Тена (2021) та багатьох інших. Член НСПУ з 2000 року.

«Різнобічність її письменницького таланту була надзвичайно широкою. Вся її майстерність та поетична творчість насичена образами, поетичне рідне слово доступне для сприйняття та зрозуміле і цікаве дітям, завдяки чому вони із задоволенням читають її читанки, слухають її казки, вчать та декламують її вірші, співають пісні, ставлять музичні сценки та опери. Адже її твори для дітей, в першу чергу відтворюють християнську мораль: чесність, порядність, виховують любов до батьків, до рідної землі, до України, сприяють формуванню інтелектуально-розвинутої особистості кожної дитини, популяризації книги та дитячого читання», – сказано у повідомленні обласної організації Національної спілки письменників України.

Прощання з письменницею відбудеться 8 червня з 12 до 13 години у Житомирі в Свято-Михайлівському кафедральному соборі.

Поділитись

Новини по темі: