22 листопада, 2024
Ми в соцмережах

Польща готує важливі зміни для українських біженців: що потрібно знати

  • Фото: ілюстративне, пункт пропуску Шегині-Медика / Христина Заник
  • 24 жовтня, 2022 13:35

У Польщі анонсували багато змін щодо умов перебування українських біженців. За даними польських ЗМІ, відповідний проєкт про зміни до закону вже готовий. 

Про це повідомляє ТСН з посиланням на польське видання Yavp.pl.

Передбачається, що біженці з України повинні будуть обов'язково мати номер PESEL. За новими змінами, біженці матимуть 30 днів, щоб подати заявку на PESEL.

Станом на PESEL у Польщі отримали вже 1,4 млн українських біженців. 

Пропонується також полегшити перетин кордону біженцями з України. Згідно із поправкою, довідка про тимчасовий захист даватиме право особі перетинати польський кордон без необхідності отримання візи багаторазово. Важливо мати проїзний документ.

Також буде запроваджено правову основу для видавання такої довідки для дитини біженців з України, яка народилася на території Польщі під час тимчасового захисту.

Крім того, виїзди біженців з Польщі контролюватиме ZUS та інші муніципальні установи, щоб таким чином уникнути нецільової виплати грошових допомог. Установи отримають доступ до інформації про дати кожного в’їзду та виїзду з Польщі біженцями з України. 

Ще одна зміна передбачає, що українців, які перебувають у Польщі понад 120 днів, зобов'яжуть оплачувати своє проживання в пунктах масового розміщення. Так, ті, хто перебуває у Польщі понад 120 днів, покриватимуть 50% загальної вартості (не більше 40 злотих на день, це 300 грн), а хто перебуває довше 180 днів - 75% витрат (максимум 60 злотих на день, це трохи більше 450 грн).

Винятки - люди з інвалідністю, пенсіонери, вагітні або особи, які доглядають за дітьми і не можуть працювати. 

Відповідно до поправок, за проживання дітей з України, які перед евакуацією до країни перебували в прийомних сім'ях або в дитбудинках, а у Польщі отримали тимчасового опікуна, виплачуватиметься компенсація в розмірі 40 злотих на день, з можливістю підвищення цієї суми воєводою в окремих випадках. 

Поділитись

Новини по темі: