За бажанням українські пенсіонери можуть обміняти своє посвідчення на електронне.
Посвідчення формується у застосунку чи на порталі «Дія» та має таку саму юридичну силу, як паперовий документ.
«Пенсійне посвідчення виготовляється на ім’я особи, якій призначено пенсію. Рішення про видачу пенсійного посвідчення приймають територіальні органи Пенсійного фонду України на підставі заяви громадянина», — йдеться на сайті реєстру адміністративних послуг.
Отримати посвідчення можна у територіальних органах Пенсійного фонду України. Заповнити анкету на отримання послуги можна і онлайн на Порталі електронних послуг.
Фото: diia.gov.ua
Які документи потрібні для оформлення
Щоб отримати електронне пенсійне слід підготувати:
- Заяву на виготовлення пенсійного посвідчення
- Документ, що посвідчує особу, або документ, що підтверджує повноваження особи як представника
- Реєстраційний номер облікової картки платника податків або серії та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті)
- Зразок підпису (для електронного пенсійного посвідчення)
- Фото
Щоб оформити е-пенсійне слід звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України із заявою, оформленою відповідно до додатка 1 до Порядку оформлення, виготовлення та видачі документів, що підтверджують призначення особі пенсії, та іншими підтвердними документами.
«У разі якщо особа, якій призначається пенсія, не досягла повноліття або є недієздатною, заява на виготовлення пенсійного посвідчення подається батьками, усиновлювачами, батьками-вихователями, прийомними батьками, патронатними вихователями, опікунами, піклувальниками за місцем їх проживання/перебування, представниками закладів (органів опіки і піклування), які виконують функції опікунів і піклувальників, за місцезнаходженням таких закладів (органів)», — зазначають на сайті реєстру адміністративних послуг.
Електронне пенсійне посвідчення оформлюється безкоштовно протягом 30 календарних днів.