З початку повномасштабного вторгнення кожен з нас став супергероєм. Кожен з нас боєць проти російської агресії. Саме таку думку мають освітяни Житомира, які приєднались до ініціативи 23-го ліцею у зборі коштів на купівлю двох квадрокоптерів для 3-го механізованого батальйону.
Журнал Житомира завітав на зустріч освітян, щоб дізнатися про підсумки акції “Благодійна гривенька”.
“З вересня місяця я почав їздити з депутаткою міської ради Іриною Гладкою на передову. В жовтні батьки одного з класів повідомили, що вони теж дуже хочуть долучитися до допомоги. В листопаді ми поїхали до Бахмуту та дізналися у хлопців, що їм вкрай необхідно. Це виявились квадрокоптери”, – розповідає директор ліцею №23, Ігор Баранов.
Отож, батьки школярів організували ярмарку, а Ігор Олегович залучив до акції інші освітні заклади міста, загальна кількість яких сягає майже 80.
У благодійному різдвяному ярмарку взяли участь діти з двадцяти одного класу. За два дні його роботи вдалось зібрати 7 930 грн.
“Приєднуючись до таких акцій ми допомагаємо нашим воїнам скоріше здолати ворога. Діти не лишаються байдужими до того, що відбувається в нашій країні. Я пишаюся кожним із них. Ми разом переможемо ворога і вистоїмо в цій війні”, – наголосила Інна Божко, класна керівниця 2А класу.
“Ми з мамою виготовляли патріотичні вироби – значки, листівки, браслети. Мама готувала тістечка, а я їх прикрашав”, – розповідає учень 2-го класу Матвійчук Ілля.
Тато Василевської Влади наразі воює. Дівчинка приєдналась до акції, щоб тато та його побратими відчули її підтримку і допомогу.
“Я робила гномиків із ниток та бісеру. Також я з мамою робила пастилу з вишні, малини і смородини. А ще ми робили яблучні чіпси”, – розповідає Влада.
Копитяк Злата готувала разом з мамою імбирне печиво, виготовляла слайми та продавала свої найкращі прочитані книжки для збору коштів на допомогу військовим.
“Їм зараз дуже важко і нам потрібно їх підтримувати”, – додає Злата.
Учень ліцею №25 Валентин Машевський також долучився до збору коштів на квадрокоптери.
“Валентин отримав премію від міського голови за перемогу в олімпіаді з історії. В той же день він власноруч передав ці кошти на потреби третього організованого батальйону”, – розповідає Анна Тушак, заступниця директора з виховної роботи.
“Можна сказати, що це перші зароблені мною гроші. Допомога ЗСУ стала найприємнішим способом витратити їх”, – ділиться Валентин.
Марія Хомчук протягом зимових канікул малювала картини та продавала їх через інтернет, завдяки чому їй вдалось зібрати чималу суму на допомогу військовим.
“Поки тато з мамою були на роботі, я дістала свої картини, зняла відео та розповіла про їх продаж. На другий день вже зʼявився перший покупець. Коли я продала всі ці картини, я була в захваті і віддала кошти на допомогу”, – розповідає Маша.
Долучились до збору коштів для ЗСУ і заклади дошкільної освіти. Вихованці виготовляли сувеніри, вітальні листівки, шили прапори. Батьки допомогли закупити термобілизну, придбати солодощі тощо.
Спільними зусиллями вдалось зібрати кошти на придбання якісних дронів, які можуть працювати у будь-який час доби та виконувати додаткові функції. Один з коптерів коштує 250 тис. грн, інший – 120 тис. грн.
Батальйон, якому передали коптери, подарував ліцею свій єдиний прапор. Воїни підписали його словами подяки та підтримки.