10 липня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Онлайн-мапа спеціалізованих закладів для спортивного відновлення ветеранів у Житомирській області

Онлайн-мапа спеціалізованих закладів для спортивного відновлення ветеранів у Житомирській області

  • 9 липня, 2025 19:29

На мапу проєкту «Наші тут» додали локації у Житомирській області. Під час експедицій Житомирщиною команда ветеранського відділу Центру ініціатив «Повернись живим» дослідила 14 локацій. Серед них спортивні секції та зали, ветеранські простори, заміські комплекси та громадські організації, які розвивають ветеранський спорт у громаді та/або надають послуги ветеранам/кам.

На мапу потрапили, зокрема, секція з веслування на човнах «Дракон», TMS Hub Житомир, ветеранський простір Звягеля. Їх об’єднує те, що усі локації пропонують особливі послуги для ветеранської спільноти. Одні — заняття різними адаптивними видами спорту, інші — актуальні послуги: від психологічної підтримки до допомоги у працевлаштуванні та вирішенні юридичних питань. 

«Завдання мапи і загалом проєкту «Наші тут» — вивчати можливості у сфері відновлення, зокрема й через адаптивний спорт, для ветеранів по всій Україні. Де тренуватися, як почати, хто може підтримати, як знайти своє місце у спільноті — на ці питання ми з командою шукаємо і знаходимо відповіді. Так ми прагнемо спростити доступ до організацій й локацій, які надають якісні послуги ветеранам, а також дізнатися їхні потреби, щоб допомогти у розвитку. Наразі ми вже дослідили Київську та Житомирську області, наступні — Івано-Франківська, Чернігівська та інші», — кажуть у Центрі ініціатив «Повернись живим».

«У Житомирській області менше ініціатив, спрямованих на розвиток та підтримку ветеранської спільноти, як порівнювати зі столицею. Але організації та секції, що налагодили співпрацю із органами місцевої влади, розвиваються та залучають дедалі більше людей», — додають у команді.

«Наші тут» — це платформа про відновлення через адаптивний спорт для ветеранів/ок, військовослужбовців/виць та їхніх близьких. Він об’єднує інтерактивну мапу корисних локацій та контактів, профільні статті й особистий досвід захисників та захисниць. Платформа буде корисною не лише для тих, хто проходить шлях відновлення, а й для їхніх близьких та друзів. А ще для тренерів з адаптивного спорту, їхніх асистентів, лікарів різних спеціалізацій та інших фахівців, які прагнуть дізнатися більше про адаптивний спорт.

На сайті «Наші тут» можна: 

  • знайти зручне місце для занять спортом та відновлення — для себе чи когось із близьких;
  • дізнатись інформацію про адаптивний спорт, яка допоможе більше зануритись у тему;
  • познайомитися з досвідом ветеранів/ок;
  • знайти корисні контакти.

Окрім того, на сайті оновлюється інформація про спортивні й освітні події, а згодом також з’являться інтерактивні онлайн-активності, як-от тести, та бібліотека корисних матеріалів для всіх, хто хоче знати про адаптивний спорт більше.

Адреса платформи: https://nashi.cbacenter.ngo/ 

Поділитись

Новини по темі: