23 грудня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Одні рятують і годують, а інші бʼють і труять: життя безпритульних тварин у Житомирі

Одні рятують і годують, а інші бʼють і труять: життя безпритульних тварин у Житомирі

  • Фото: Центр захисту тварин
  • 6 березня, 2024 16:31

Проблема безпритульних тварин є доволі розповсюдженою в Україні, і Житомирі зокрема. Безхатні тварини живуть у дворах житлових масивів, навчальних закладів, підприємств, на зупинках та смітниках. Нерідко вони піддаються жорстокому ставленню людей, помирають від голоду, спраги, хвороб і холоду.

Журнал Житомира фіксує випадки живодерство, вбивство собак і котів, їх загибель через сказ та інші захворювання.

Чому у Житомирі така кількість безпритульних тварин

Звідки ж на вулицях міста стільки безпритульних тварин? Це, певно, не секрет. Мешканці міста та області викидають тварин на вулицю, вивозять їх до лісу, на смітник чи залишають просто край дороги.

Замість того, щоб стерилізувати свою домашню тварину, власники котів та собак регулярно лишають просто неба цуциків та кошенят. Згодом ті підростають і народжують нові покоління безхатніх тваринок.


Фото: 12kanal.com

Продукуючи зграї бродячих псів та котів, водночас люди намагаються позбутись проблеми: жорстоко позбавляють життя невинних тварин.

Серед останніх прикладів жорстокого поводження з безпритульними тваринами став підпал місця проживання собачки Лапки на Крошні.

«Сьогодні на зупинці «Баба Іра», що на Крошні, була спроба спалити заживо безпритульну собачку Лапку, яка проживає там вже понад 10 років. Собачка вижила, але - в шоковому стані. Сподіваємось працівникам поліції вдасться відслідкувати нелюдів за камерами та покарати винних», — повідомили підписники Телеграм-каналу pzhytomyr.


Фото: Телеграм-канал pzhytomyr

У іншому випадку, на жаль, злочинцям вдалось забрати життя у тварини. Про це повідомила громадська організація ЗооДозор Zhytomyr Ukraine.

«В пам'ять про Рижулю. Тепер ти не зустрінеш, не вибіжиш на зустріч. Твій рудий, усміхнений носик не торкнеться моєї руки. Ти вже не зможеш подати свою лапку. Твоє серденько зупинилося на завжди. Тебе убили жорстоко, сплановано. Ти помирала в муках…не розуміючи, що сталося, чому так болить і корчить тільце, чому пече все всередині, чому так стає темно і страшно», — йдеться у повідомленні.

За словами автора, Рижуля любила і чекала на людей, заглядала в очі і довіряла кожному. Собачку отруїли.


Фото: ЗооДозор Zhytomyr Ukraine

«Вибач нас, Рижулічка, не вберегли. Біжи по веселці, маленька наша дівчинка, тобі вже не болить…Ти нахавжди в нашому серці! Любимо тебе і пам'ятаємо», — додають у повідомленні.


Фото: ЗооДозор Zhytomyr Ukraine

Добрі серця, які рятують життя маленьких хвостиків

У Житомирі та області й люди, які піклуються про безхатніх тварин. Це стосується як громадян, які будують для них домівки та регуляно підгодовують, так і тих, хто створює цілі громадські організації.

До прикладу, існує адопція «Кому кота», яку створила подружня пара. Вони дають прихисток безпритульним котикам, лікують їх та вихожують, після чого знаходять нову люблячу родину.


Фото: Кому Кота

Організації Animal help Zhytomyr, Animal help ZT допомагають повернути загублених тваринок, лікують та знаходять родину безпритульним котикам і собакам.


Фото: Аліна Кундіч

Існує безліч волонтерів та активістів, які забезпечують стерилізацію та лікування тваринок, допомагають знайти їм домівку та люблячу родину.

Журнал Житомира поспілкувався із представниками Центру захисту тварин. Центр спеціалізується на стерилізації вуличних тварин та надає ветеринарні послуги для домашніх.

«За сім років діяльності ми стерилізували сім з половиною тисяч безпритульних котів і собак. Ми їх стерилізуємо, вакцинуємо від сказу, ідентифікуємо вушною биркою і повертаємо на місце відлову», — зазначає представниця Центру захисту тварин.

Отже, за рік захисники тварин стерилізують та щеплюють від сказу більше тисячі безпритульних тварин.


Фото: Центр захисту тварин

Живодери та вбивці відповідають за злочини проти тварин

В Україні діє Закон, який регулює відповідальність за жорстоке поводження з тваринами. За кривдження і вбивство тварини винуватець несе кримінальну відповідальність.

У разі, якщо людина стала свідком жорстокого поводження з тваринами, вона повинна зателефонувати до поліції та повідомити про порушення. Правоохоронці зобовʼязані прибути на місце події, зафіксувати факт порушення та почати розслідування.

Серед останніх доказів того, що порушники несуть відповідальність за жорстоке поводження з тваринами є розслідування проти живодера, який їв безпритульних котів та собак, і суд над вбивцею сусідського пса.

«Залишайтесь людьми». Українські захисники цінують кожне життя

Ті, хто побачити пекло війни, як ніхто інший розуміють цінність кожного життя і кожної долі. Вони не полишають у біді котів, собак, лисиць, вовків та інших тварин, які опиняються разом з ними у центрі трагічних подій.

У соцмережах регулярно зʼявляються фото та відео український військових, які рятують поранених птахів і тварин, діляться сухпайками з котами та собаками, везуть додому з позицій приручених хвостиків.

Центр захисту тварин опублікував відео військового, який просить людей турбуватись про тих, хто не може себе захистити сам.

 

Поділитись

Новини по темі: