2 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Нові зміни в законі про мову: що мають знати розробники та користувачі Інтернету і комп'ютерних програм

Нові зміни в законі про мову: що мають знати розробники та користувачі Інтернету і комп'ютерних програм

  • Фото: ілюстративне / соцмережа
  • 17 червня, 2022 8:39

16 липня 2022 року в дію вступає новий закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Стосується він використання мережі Інтернет та інтерфейсів комп’ютерних програм. 

Від зазначеної дати усі інтернет-ресурси та комп'ютерні програми повинні бути адаптовані під україномовного користувача. Основна версія має завантажуватись українською мовою.

Про що конкретно говорить нам дане нововведення:

  • Будь-який товар, на який встановлена комп’ютерна програма, повинен бути орієнтований на реалізацію в Україні. Це стосується різного оснащення – починаючи від системи охорони будинку і закінчуючи кавомашиною. Як на електронних екранах пристроїв, так і на кнопковій панелі керування, інформація має надаватись державною мовою;

 

  • Кожен інтернет-ресурс, який представляє суб’єкт господарювання, що зареєстрований в Україні, повинен наповнюватися українською мовою. Тобто, основна версія будь-яких інтернет сайтів, сторінок в соціальних мережах, каналів та мобільних застосунків повинна бути українською. При цьому, сайт чи програма іноземного суб'єкта господарювання, яким продукція реалізується в Україні, може мати менший об’єм інформації українською мовою. Проте, її має бути достатньо для надання україномовному користувачеві розуміння про особливості застосування продукції.

 

Тарас Кремінь, Уповноважений із захисту державної мови, наголосив, що суб'єкти господарювання, які здійснюють реалізацію своїх товарів та послуг в Україні через мережу Інтернет ще з 16 січня 2021 року зобов'язані заповнювати інформацію про товари та послуги на своїх сайтах державною мовою країни. Відтепер же інтернет-магазини та каталоги повинні також мати основну версію українською мовою, яка завантажується при відвідуванні ресурсу за замовчуванням, для комфорту україномовного користувача.

Також Уповноважений додав, що відсутність такої версії ресурсу чи програми від 16 липня 2022 року свідчитиме про свідоме порушення власником сайту Закону України. Ще це може говорити про відсутність держреєстрації ЗМІ або власника бізнесу.

«Це в свою чергу означатиме намір власника інтернет-ресурсу перебувати поза правовим полем України і викликатиме обґрунтовану недовіру до опублікованої на ресурсі інформації», – зазначив Тарас Кремінь.

 

Штрафи за порушення мовного закону

Важливо підкреслити, що з 16 липня цього року Уповноважений із захисту державної мови матиме законне підґрунтя для накладання штрафу на посадових осіб, керівників та працівників організацій будь-яких форм власності, фізичних осіб, що порушили даний Закон.

Розмір штрафу за таке правопорушення становитиме від 3 400 грн до 8 500 грн за перше порушення, та від 8 500 до 11 900 за повторний обхід закону.

Поділитись

Новини по темі: