14 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Нічні поїздки у Житомирі: чи реально замовити таксі вночі

  • Фото: Ілюстративне
  • 29 липня, 2024 19:39

Уявіть собі ситуацію: ви повертаєтеся з пізнього автобуса, але Житомир оповитий темрявою, а на годиннику – після опівночі. Як безпечно і швидко дістатися додому в комендантську годину? Або ще гірше – вночі стало погано і потрібно терміново до цілодобової аптеки. З такими може стикнутися кожен.

Засобом пересування у такому випадку може бути таксі. Однак через обмеження комендантської години у нічний час жителям Житомира може бути складно дістатися необхідного місця призначення.

Журнал Житомира зателефонував диспетчерам кількох служб таксі з проханням – замовити автомобіль на 2-гу годину ночі. Розглянемо, які з них надають свої послуги у нічний час.

Opti Таксі 579:

Ця служба таксі працює, але замовлення приймає лише через власний додаток. Замовити автомобіль вночі через диспетчерську неможливо.

«Якщо ви створюєте замовлення через додаток, то вам необхідно завантажити додаток на свій мобільний телефон і створити замовлення. Відповідно так само, як ви створюєте з оператором, просто самостійно. Вказуєте початкову адресу, кінцеву, яку годину вам потрібно, можете попередньо створювати», – каже диспетчер Opti Таксі.

Проте варто зазначити, що кількість водіїв, які працюють вночі, обмежена, і ціни можуть зростати через комендантську годину.

«Стовідсоткової гарантії ми ніколи не надаємо, тому що тут важко щось прогнозувати. Ви вже узгоджуєте деталі безпосередньо з водієм. Водії, які мають дозвіл, працюють, але їх не так багато», – пояснили нам. 

PILOT 3388:

Служба працює цілодобово. Зв'язатися та замовити послугу можна через диспетчера за коротким номером. PILOT також має власний застосунок. 

«Працюємо вночі. Вночі великий попит, але мала кількість автомобілів, тому це варто завчасно робити. Вдень більше машин, швидше подається авто, а вночі це робиться трошки довше, але це можливо», – каже Євгеній, представник служби таксі.

З гарантією у 99% – авто буде у вказаний час. Щодо дозволу водіїв на нічне пересування нам відповіли: 

«Замовнику потенційному немає чого хвилюватися. Це наші організаційні моменти. У нас є необхідні документи для того, щоб здійснювати діяльність», – зазначили в керівництві служби таксі.

Нічний тариф відрізняється від денного. 

«Це комерційна складова, сумісність попиту і пропозицій. Тобто водії, які працюють, мають іншу оплату, і відповідно тариф інший. Але він не відрізняється в рази, він відрізняється на 50%», – говорить Євгеній.

Фото: Журнал Житомира

Екотаксі 7737:

За словами диспетчера, вони не працюють під час комендантської години. Виклики приймають з 6:00 до 23:00. 

Сервіси Bolt та Uklon під час комендантської години у Житомирі також недоступні – з 24:00 ці служби таксі не працюють.

Фото: Журнал Житомира

У пресслужбі патрульної поліції Житомирської області нам повідомили, що патрульні цілодобово патрулюють місто та стежать за дотриманням водіями правил дорожнього руху та громадської безпеки. 

Нагадуємо, за рішенням Ради оборони Житомирщини з 26 вересня 2022 року, комендантська година на Житомирщині розпочинається о 24:00 й триває до 5:00 ранку.

«Патрульні під час виявлення порушників комендантської години, перевіряють осіб, проводять профілактичні бесіди. У разі виявлення порушень ними адміністративного характеру, патрульні складають відповідні адміністративні матеріали, або ж кримінального то відповідно викликають слідчих для фіксації події», – повідомила нам Тетяна Вигівська, представниця пресслужби патрульної поліції.

Правоохоронці радять житомирянам пересуватися містом та планувати поїздки до або після комендантської години.

Дозвіл на нічне пересування

 

Для того, щоб водії могли працювати вночі, їм необхідно отримати спеціальні дозволи від Обласної військової адміністрації. Процес отримання дозволів включає подання запиту від керівника установи або організації.

«Керівник установи чи організації пише запит в Обласну військову адміністрацію про надання дозволу певному транспортному засобу. Наприклад, автомобіль такий-то, водій такий-то, надати йому перепуску для пересування в комендантську годину. Вони приймають рішення надати чи не надати, після того вони надсилають нам листа з резолюцією – надати на даний транспортний засіб і вказаному водію дозвіл на пересування. Тоді в нас виписується ця перепустка», – каже представник Житомирського зонального відділу військової служби правопорядку.

Ірина Дембіцька, начальниця управління інформаційної діяльності та комунікації з громадськістю Житомирської ОВА, розповіла нам, що для отримання такого дозволу необхідна підстава. Перепустки видаються транспортним засобам, які забезпечують функціонування інфраструктури населених пунктів, медичне і соціальне забезпечення, пожежну безпеку, заходи з охорони та оборони. Такі дозволи не видаються на приватні транспортні засоби, а лише на ті, які зареєстровані за установами. 

До запиту необхідно додати всі необхідні документи, які підтверджують цю потребу.

«Наприклад, підприємство «Хлібзавод» зверталося. Вони пишуть, що в них нічні зміни. Для доставки працівників на роботу – просимо видати перепустку водію на транспортний засіб. І додаються всі документи, з чим воно пов'язано», – каже вона.

Отримання дозволів для нічної роботи є складною процедурою, що вимагає підготовки документів та узгодження з різними інстанціями. 

«На начальника ОВА надходить прохання видати перепустку для діяльності, пов'язаної з перевезенням пасажирів у нічний час. Оскільки їхня робота пов'язана з ненормованим графіком 24/7, включаючи комендантську годину, просимо надати дозвіл на проїзд територією Житомирської області під час воєнного стану, комендантської години. У звернені вказується, яке підприємство просить надати перепустку. Воно надходить на розгляд голови, який ставить резолюцію. Наприклад, якщо підприємство є промисловим і визнане критичним, звернення надсилається до відповідного департаменту для вивчення. Якщо воно відповідає всім критеріям, то передається до зонального відділу військової служби правопорядку, який також розглядає запит і може прийняти остаточне рішення – надати або відмовити у видачі перепустки», – пояснює Ірина Дембіцька. 

Комендантський режим воєнного часу передбачає пересування вночі лише дозволених авто. 

Якщо виникають життєві непередбачені ситуації – житомиряни часто звертаються в патрульну поліцію або інші служби невідкладного реагування. 

Журнал Житомира писав, що у Житомирі патрульні вночі супроводили породіллю до пологового.

Поліція забрала з траси чоловіка, котрого там посеред ночі висадили з автобуса.

Поділитись

Новини по темі: