Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Неочевидні помилки використання альтернативних джерел енергії: генератори, газові прилади та буржуйки

Неочевидні помилки використання альтернативних джерел енергії: генератори, газові прилади та буржуйки

  • Фото: Журнал Житомира
  • 13 грудня, 2022 20:20

Сьогодні ГУ ДСНС України у Житомирській області провели брифінг щодо ризиків, повʼязаних з використанням альтернативних джерел енергії (генераторів, буржуйок, газових приладів, обігрівачів).

Наразі це питання стоїть дуже гостро не лише в звʼязку з приходом зимових холодів, але й через постійні атаки росіян на енергетичну інфраструктуру України. Велика кількість громадян тривалий час не має світло- газо- та водопостачання, через що доводиться звертатись до альтернативних джерел цих ресурсів.

Часто громадяни не цікавляться правилами використання пристроїв, не читають інструкції до них, що й стає основною причиною не лише завдання шкоди здоровʼю, але і загибелі. Серед останніх випадків — вибух на 13 поверсі багатоповерхівки через газовий балон та отруєння чадним газом 16-річної та 3-річної дитини через неправильне використання генератора.

Розглянемо кожен окремий вид альтернативного джерела енергії та правила користування ним:

  • Генератор

— Встановлювати його слід лише на відкритому повітрі, бажано на резиновому покритті. Категорично забороняється встановлювати прилад в приміщенні, поруч із вікнами, тому що шкідливі вихлопи можуть стати причиною отруєння та навіть летального випадку

— Неподалік генератора слід розміщувати ящик з піском та цупку тканину на випадок загоряння

— Не слід залишати паливо поруч з генератором

— При використанні генератора краще надягати гумові рукавичками та чоботи

— Відстань від генератора до найближчої стіни (вікна) повинна бути не менше 6 метрів. За відсутності вікна допускається відстань 1 метр. Це повʼязано з тим, що прилад нагрівається і може стати причиною пожежі

— Заправляти генератор слід лише на відкритому повітрі.

Головною небезпекою генератора є утворення чадного газу, через що його категорично забороняється встновлювати в приміщенні та поблизу вікон. За 2022 рік у Житомирській області 23 людини загинули в результаті отруєння чадним газом.

Як зазначає начальник сектора медичного забезпечння та медико-біологічного захисту ГУ ДСНС України у Житомирській області Андрій Митрофанов, зрозуміти, що людина отруїлась чадним газом, дуже важко. Характерною є поява румʼянцю через виділення у крові специфічного хімічного елементу. Серед інших ознак отруєння чадним газом: запаморочення, слабкість, нудота, втрата свідмості. В такому випадку слід негайно вивести людину на вулицю і викликати швидку. Якщо вона втратила свідомість, слід покласти її на бік.

  • Пічне опалення

— Слід регулярно проводити очищення димарів від сажі

— Не варто залишати без нагляду розпалену піч

— Не слід залишати самих дітей та домашніх тварин у приміщенні, де розтоплюється піч

— Не слід використовувати для розпалення печі легкозаймисті та горючі рідини

— Забороняється залишати на розігрітій поверхні печі горючі предмети

— Не можна закривати піддувало печі, коли там жар

— Біля печі повинен знаходитись металевий лист, який закриє підлогу від можливого попадання іскор.

  • Побутовий газ

Начальниця управління зовнішніх комунікацій АТ Житомиргаз Юлія Петришена наголосила, що цей пристрій слід використовувати лише за прямим призначенням — для нагрівання їжі. Не варто слухати необачні поради про способи обігріву приміщення за допомогою побутового газу.

— Не слід сушити речі над газовою плитою

— Покидаючи домівку на день чи декілька, краще перекривати газ за допомогою вентеля

— Помітивши запах газу в помешканні, слід звертатись за допомогою лише до професіоналів газової служби. Лише вони зможуть провести правильне обстеження, виявлення та усунення проблеми

— Слід регулярно проводити обстеження газопостачальної системи та ремонтувати її.

Отож, використання альтернативних джерел енергії підвищує кофморт користувачів лише за правильного використання і дотримання ними інструкції з експлуатації. Важливим моментом є і якість виробу. Слід купувати лише сертифіковані прилади і ні в якому разі не слід користуватись послугами людей, які створюють ці прилади самостійно з невідомих складових та невідомим способом. Не варто ризикувати своїм здоровʼям та життям і наражати на небезпеку своїх близьких.

Поділитись

Новини по темі: