20 січня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • На Житомирщині виходжують лелеченя, яке випало з гнізда: зворушлива історія порятунку

На Житомирщині виходжують лелеченя, яке випало з гнізда: зворушлива історія порятунку

  • Фото: надала Наталія Колєнова
  • 4 липня, 2024 15:35

Цими вихідними Житомирщину сколихнула новина про порятунок трьох лелеченят, що випали з гнізда у селі Михайлівка Коростенського району. Подію висвітлила журналістка та мешканка села Наталія Колєнова, пише Коростень-інфо.

“У суботу вранці до мене зателефонувала стурбована односелиця Марія Федорівна Музиченко і повідомила, що з лелечого гнізда на її обійсті випало троє лелеченят. Двоє з них були травмовані, одне ціле, але перелякане. Просила допомогти їх врятувати. Я не фахівець у цьому питанні, то ж першим стало повідомлення у соціальній мережі Фейсбук про необхідність знайти лікарів-ветеринарів чи волонтерів, які опікуються птахами у Житомирській області, – розповідає журналістка. – Почався важкий процес пошуку порятунку і доставки лелеченят до подальшого місця лікування й реабілітації”.

Фото надала Наталія Колєнова

Весь вечір на месенджер активістки надходили слова підтримки, поради як діяти, але найбільш цінною для неї була інформація про можливі місця лікування поранених пташенят. З’ясувалося, що таких місць у нашій, Житомирській області, не так вже й багато. Одним з них став притулок для птахів та дрібних тварин у Брусилівській територіальній громаді Житомирського району “Місячна долина”. Саме там волонтери Андрій та Олена погодилися прийняти лелеченят та надати їм першу необхідну допомогу, сконтактувати з ветлікарями, що підтримують їх роботу, забезпечити птахам подальшу реабілітацію.

“Я не спала всю ніч. Серце було не на місці, адже спливали години, а травмовані пташенята залишались без кваліфікованої допомоги. Вже на ранок неділі ми знали куди поїдуть птахи. Залишалось знайти хто їх туди доправить та вирішити як допомогти у лікуванні, адже все це коштує грошей. Була відкрита монобанка, куди всі небайдужі могли скинути свій донат на підтримку лелеченят, – продовжує розповідь Наталія. – Донати були різні від 35 грн до 1000. За кожен з них подякувала у звіті, який було поширено через фейсбук”.

Фото надала Наталія Колєнова

Загалом було зібрано 4450 грн, з яких 1950 перераховано на паливо для транспортування, 2500 грн перераховано на лікування пташенят.

Залишалось знайти хто завезе птахів до притулку. Від села Михайлівка до села Морозівка, де знаходиться притулок, близько 150 км. На вулиці була неймовірна спека, що також ускладнювало пошук бажаючих їхати. Кілька водіїв спочатку погодились, але потім відмовились.

“У мене вже почали опускатись руки, – продовжує розповідь Наталія Колєнова. – В якийсь момент мені здавалося, що ми нічим не допоможемо лелеченятам і від цього на очі напливали сльози. Та все ж на мій заклик відгукнулась волонтерка з Коростеня Галина Ковтонюк, за що я їй безмежно вдячна. Також хочу подякувати всім, хто допоміг з поширенням інформації, адже це також наблизило нас до цілі – врятувати птахів, що є символами України”.

Фото надала Наталія Колєнова

Підтримав акцію порятунку й староста села Михайлівка Анатолій Невмержицький. Спільно з Наталією вони зустріли волонтерів на початку села, провели їх до обійстя Марії Музиченко, погрузили птахів до автомобіля. На дорогу Наталія купила пташенятам рибу.

“На жаль, коли ми приїхали до подвір’я, де було понівечене гніздо птахів, одне лелеченя вже померло. Інше з поламаним дзьобом, травмою крила та стегна було у поганому стані. Тому часу у нас лишалось все менше і менше. Діяти потрібно було негайно, – говорить журналістка. – Лелеки відправились до притулку “Місячна долина”. Я постійно тримала зв’язок між всіма учасниками акції порятунку”.

Наступного дня пташенят відвезли до ветлікарів. На жаль, травмованого лелеку врятували було неможливо.  Від отриманих травм у нього розвився сепсіс. Його приспали. Інший птах був здоровий і вже в перший день добре почувався на новому місці, серед своїх ровесників.

“Такий цікавий факт. Коли ми забирали лелеченят, їх мама сиділа на зруйнованому гнізді та застрекотала. Ніби прощалася з дітьми. Без сліз на це дивитися було важко”, – підсумовує розповідь Наталія Колєнова.

Важлива фінансова підтримки волонтерів для порятунку птахів і дрібних тварин на Житомирщині. Підтримати притулок “Місячна долина” можна за реквізитами. 

МФО 45309543

ЄВРО 563052990000026001016412532

Гривні 723052990000026006026409961

Карта 5363542098275077

Поділитись

Новини по темі: