22 січня, 2025
Ми в соцмережах

На розмінування України знадобиться 737 років: звіт Globsec

  • Фото: ілюстративне
  • 30 квітня, 2023 15:14

Близько 174 тисячі кв. км території України можуть потребувати розмінування, оскільки там відбувалися інтенсивні бойові дії. Ці майже 30% необхідно розчистити від вибухонебезпечних предметів, залишених російськими окупаційними військами. Водночас нинішніх зусиль недостатньо.

Про це мовиться у звіті аналітичного центру Globsec, передає сайт Букви.

Україна стала найбільшою замінованою територією у світі, випередивши Афганістан та Сирію. Водночас багато замінованих районів складно обстежити, оскільки близько 18% території України залишаються під тимчасовою окупацією.

"Найбільш замінованими територіями є деокуповані території Харківської та Херсонської областей — російські війська були присутні там протягом тривалого часу. Автори звіту вказують на важчі і тривалі бойові дії, 10-кратне зростання площі потенційного зараження, а також набагато більший спектр боєприпасів, що використовується, що кардинально відрізняє ситуацію до лютого 2022 року", - пишуть аналітики.

Росіяни встановлюють міни на тваринах, трупах, залишають подвійні та потрійні міни-пастки на дорогах, полях та лісах. Щобільше, солдати російської армії навмисно мінують сільськогосподарські райони та угіддя, роблячи їх непридатними для використання.

"Нині процес розмінування просувається надто повільними темпами. Зокрема фактичний розмір розмінованих територій у Донецькій та Луганській областях становив лише 2,5% потенційно замінованих ділянок – 414,56 кв. км з необхідних 16 тисяч кв. км", - відзначили у Globsec.

В Україні, пояснюють експерти, працюють близько 500 різних команд із розмінування, в них задіяно до 5000 військових інженерів та саперів. Щоб розчистити територію 4700 кв. км, їм знадобиться близько 20 років. Враховуючи, що очищення вимагають території площею у 174 тисячі кв. км, — то залученим фахівцям та нинішній потужності знадобиться для цього 737 років.

Довідка. GLOBSEC – це неурядова аналітична організація глобального спрямування. Її місія – впливати на формування майбутнього шляхом генерування нових ідей та рішень для кращого та безпечнішого світу. Організація є одним з лідерів роботи у форматі “дипломатії другого рівня” і має усталені дієві комунікації з більшістю лідерів європейських країн, Великої Британії та США.
З початку повномасштабного вторгнення РФ GLOBSEC проводить роботу з формування практичної підтримки України у трансатлантичній спільноті на політичному, дипломатичному, військовому та економічному напрямках.

Поділитись

Новини по темі: