23 грудня, 2024
Ми в соцмережах

Мій родич-військовий потрапив у полон: що робити

  • Фото: ілюстративне / Depositphotos
  • 14 лютого, 2023 16:05

Якщо ваша близька людина потрапила в полон до ворога, потрібно дотримуватися чіткого алгоритму дій.

Національне інформаційне бюро інформує, що передусім слід зібрати всі можливі факти й докази, необхідні для розшуку людини.

 

Алгоритм дій

 

Потрібно повідомити до НІБ у будь-який зручний для вас спосіб – зателефонувати на гарячу лінію за номером: 16-48 або ж (044) 287-81-65 чи скористатися чат-ботом.

Окрім цього, можна звернутися до Об’єднаного центру з пошуку та звільнення полонених при СБУ за телефонами: (067) 650-83-32, (098) 087-36-01 або ж надіслати листа на електронну адресу: united.centre.ssu@gmail.com.

Також необхідно подати заяву до територіального підрозділу поліції. Зафіксувати реєстраційний номер заяви, а також забрати витяг із ЄРДС, де буде зазначено ПІБ слідчого. За кожним фактом зникнення, викрадення або потрапляння у полон відкривається кримінальне провадження.

НІБ радить здати біологічний зразок для виведення ДНК-профілю для подальшого їх порівняння. Зразки відбираються у біологічних батьків або дітей зниклої особи.

Рідним пропонують зв’язатися з СБУ, щоб дізнатися ПІБ слідчого, який веде досудове розслідування, для подальшої взаємодії з ним.

Рекомендовано розпочати вести «щоденник», у якому записувати всю важливу інформацію про полоненого, що будете отримувати надалі.

 

Не варто ширити інформацію про полоненого в соцмережах

 

Пости в соціальних мережах від родичів, активістів чи просто небайдужих громадяни, де зображено безвісти зниклого або полоненого українського військового в формі, вказаними ініціалами, інформацією про посаду – можуть зашкодити військовослужбовцю та перемовинам про обмін.

Вказана особа в дописі може насправді перебувати в полоні, але ворог при цьому вважає її цивільною. Або особа може просто переховуватись на тимчасово окупованих територіях і шукати можливості повернутись. Оприлюднюючи такі дані – ви даєте ворогу орієнтир на пошуки. А також це несе загрозу не тільки полоненим, але й їх бойовим побратимам.

"Розміщення в публічному просторі будь-якої інформації про конкретну людину, яка перебуває в полоні у росіян, значно ускладнює процес повернення її додому і нерідко ставить під загрозу життя самого полоненого. Йдеться про додаткову інформацію як то: значущість цієї особи для суспільства, її політичні погляди, місце служби чи попередня робота, відомості про склад сім’ї, про рідних і близьких тощо. Це спонукає ворога прискіпливо ставитися саме до цієї конкретної особи, в результаті чого вимоги до її обміну стають завищеними, а сам процес – максимально ускладненим", – пояснила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

Поділитись

Новини по темі: