30 вересня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Качки, кулики, курочки водяні: на Житомирщині провели масштабний «перепис» птахів

Качки, кулики, курочки водяні: на Житомирщині провели масштабний «перепис» птахів

  • Фото: В'ячеслав Міщенко
  • 2 серпня, 2024 15:02

У філіях ДП «Ліси України» на Житомирщині завершився щорічний облік птахів. Масштабний «перепис» пташиного населення упродовж липня проводили на території майже 300 тисяч гектарів.

Про це інформує Столичний лісовий офіс.

Цьогоріч у мисливських угіддях філій нарахували понад 15 тисяч пернатих.

Найбільш поширеними є дикі качки – 4,6 тисячі, голуби – 2,5 тисячі, кулики – 1,9 тисячі. У порівнянні з минулим роком, значне зростання спостерігається серед водоплавних птахів: чисельність качок збільшилася на 22%, а малопомітної курочки водяної – на 14%. Також зросла популяція голубів – на 11%.

Окрім фахівців філій, до обліку залучали представників Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства і Департаменту екології та природних ресурсів Житомирської ОВА.

"Збільшення чисельності птахів – результат комплексу заходів та сприятливих факторів. Важливу роль відіграли активна робота єгерської служби з охорони угідь від хижаків, посилена боротьба з браконьєрством спільно з правоохоронцями, а також сприятливі погодні умови. Лісівники продовжують дбати про птахів: оберігають природні лісові водойми та створюють нові, додатково встановлюють штучні гніздівлі для підтримки популяцій", - йдеться в повідомленні.

Як відбувається «пташиний перепис» та чому це важливо

 

При проведенні обліку пернатих використовують різні методи: візуальне спостереження на водоймах у ранковий та вечірній час, індивідуальний облік на невеликих водоймах, опитування лісової охорони та місцевих жителів, а також слухове розпізнавання. Це дозволяє охопити велику територію за короткий час та отримати достовірні дані. Птахи найбільш активні вранці, тож їх облік у цю пору дає можливість побачити й нарахувати більше видів.

Отримані дані дають нам цінну інформацію про місця міграції птахів, їх гніздування, годівлі чи ночівлі. Це дозволяє відстежувати динаміку їх чисельності та вчасно реагувати на зміни в екосистемі, адже птахи є індикаторами здоров'я лісу.

Фото: В'ячеслав Міщенко

Поділитись

Новини по темі: