1 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Як зустріти цю весну продуктивно: вдале поєднання роботи, відпочинку та творчості

Як зустріти цю весну продуктивно: вдале поєднання роботи, відпочинку та творчості

  • Фото: photographers.ua
  • 28 лютого, 2023 17:00

Сонячна погода та щебетання пташок нагадує про те, що завтра вже 1 березня, початок весни. Це натхненний час, у який ми прокидаємося від сірої зими та налаштовуємося на новий ритм життя. 

Журнал Житомира вирішив зібрати кілька порад про те, як зустріти та провести весну максимально продуктивно, корисно та позитивно.

Прибирання, будування планів

Перш за все варто навести лад в просторі, який оточує — перебрати та оновити гардероб, прибрати вдома, скласти плани на найближчий місяць.Можна будувати плани на три місяці, проте під час воєнного стану не варто заглядати так далеко.

Наводити лад варто у декількох напрямках:

  • Шафа. Слід одразу і без жалю позбутися речей, які ні разу не одягалися протягом минулого сезону. ЖЖ раніше писав про місця, куди можна здати вживані речі.
  • Кухонні меблі. Там в кінці кожного сезону також варто проводити ревізію, викидати непотрібний посуд, приладдя, ганчірʼя, продукти. Варто придбати зручні органайзери, які допоможуть комфортно розташувати предмети на кухні та забезпечать їх швидкий доступ.

Фото: Joom

Фото: Prom.ua

  • Компʼютер. Систему гальмує той мотлох, який з часом накопичується на жорсткому диску. Більше того, в чистому від зайвої інформації компʼютері значно простіше знайти потрібний матеріал.
  • Месенджери та соцмережі. Варто позбутись неактуальних підписок, груп та контактів.
  • Фотоальбом. Диджиталізовані фото з часом губляться в шаленому потоці інформації. Коли ж ми їх друкуємо, вони розміщуються у гарні альбоми та колажі, які можна взяти до рук у будь-який момент та пригадати гарні події.

Фото: Analia Ferrario

Після очищення простору можна перейти до побудови планів на весну 2023. Початок нового теплого сезону є найкращим часом для введення корисних звичок, зміни режиму харчування та налагодження сну. Варто сісти та гарно подумати про те, яким хочеться бути через три місяці, чого хочеться досягти, та що для цього потрібне.

Садівництво та озеленення

Весна — саме час для сіяння та висадки рослин. Досвідчені садівники вже точно мають насіння, дехто вже встиг його посадити. Сучасний асортимент шалений, тому прикрасити свій город та сад можна найексклюзивнішими рослинами.

Тим, хто не має саду, варто потурбуватись про кімнатні рослинки, поживити їх удобренням, пересадити. Можна придбати нову кімнатну рослину, адже саме зараз прилавки базарів та магазинів заповнюються цікавими пропозиціями. 

Варто купити квіти собі та своїм близьким. Вони додають помешканню затишку, тішать око та підіймають настрій. 

Фото: Joshua Case

Спорт

 

Весною кількість енергії у тілі зростає, отож варто її направити у корисне русло. Йога, стретчінг, пробіжки, фітнес, прогулянки на велосипеді стануть зайвим приводом прогулятись містом, зустрітись із друзями чи провести час з коханою людиною.

Фото: Zen Bear Yoga

 

Прогулянки на свіжому повітрі

Саме час насолодитись природою, поспостерігати за тваринами, послухати спів пташок, відволіктись від буденних турбот. У Житомирі є безліч локацій, де можна гарно провести час у весняний день, отож варто цим користуватись.

Фото: Катерина Мороз

Фото: WikiWand

Фото: Житомирська міська рада

Фото: IGotoWorld.com

Фото: Репортер

Фото: TIMES.ZT

Налаштування режиму сну

Весною відроджується природа. Саме час відновитись та крокувати життям із новими силами. Без достатнього рівня енергії здійснити це просто неможливо. Щоб налаштувати режим сну, варто слідувати кільком крокам:

  • Не їсти перед сном. Останній прийом їжі повинен відбуватись за 2-3 години до сну. У іншому випадку організм перетравлюватиме продукти у той час, коли треба спати. Тіло та мозок не зможуть повноцінно розслабитись.
  • Не тренуватись перед сном. Не варто збуджувати свою нервову систему перед тим, як йти до ліжка. Краще попрактикувати розслабляючу йогу, помедитувати чи полистати цікаву книгу.
  • Менше синього світла. Важко відмовитись від технічних пристроїв в наш час, особливо якщо вони є невідʼємною частиною роботи. Проте, ввечері варто намагатись зменшити вплив синього екрана на очі. 
  • Не спати вдень. Відпочивши вдень людина почувається доволі бадьоро до пізньої ночі. Як результат, в неї збивається режим сну та активності, вона почувається вʼяло та роздратовано протягом дня.
  • Дотримуватись графіка. Щоб організм звик, засинати і прокидатись кожного дня варто в один і той же час. Це дозволить налагодити внутрішній годинник та уникнути стресу.


Творчість

Варто зайнятись творчістю у будь-якому її вигляді — малювання, ліпка, рукоділля, дизайн тощо. Це підвищить настрій та самооцінку, додасть фарб у життя.

Фото: dzerkalo.media

Поділитись

Новини по темі: