7 квітня, 2025
Ми в соцмережах

Як пережити холод в квартирі якщо немає опалення чи світла

  • Фото: Pexels
  • 7 квітня, 2025 13:34

Експерти рекомендують пити гарячі напої, вдягати багатошаровий одяг і використовувати грілки, щоб зігрітися на вулиці. Для зігрівання вдома радять носити теплий одяг, їсти гарячу їжу, підтримувати комфортну температуру та уникати протягів. Не рекомендується вживати алкоголь або приймати гарячі ванни для зігрівання, оскільки це може призвести до втрати тепла та інших проблем.

Квітень засніжив та заморозив північні області України. Житомирщина стала не винятком. У зв'язку з цим 7 квітня тепло буде до кінця дня у всіх навчальних закладах та подаватиметься до 15 квітня включно. У багатожитлових будинках такої опції не передбачено.

Як правильно зігрітися, незалежно від того, чи перебуваєте ви на вулиці, чи вдома. Ці рекомендації від експертів допоможуть не змерзнути.

 

Як зігрітися на вулиці

 

Випийте гарячий напій. Чашка чаю або кави не тільки допоможе підтримувати рівень гідратації, але й зігріє вас зсередини. Додавання невеликої кількості цукру дасть додаткові калорії, які організм використає для підтримки температури тіла, радять експерти British Heart Foundation.

Фото: Unsplash

Одягайтеся тепло. Коли дуже холодно не забувайте надягати шапку з щільного матеріалу, що відводить вологу, шарф та рукавички. Це необхідно, адже на морозі кров зосереджується в центрі тіла, залишаючи кінцівки більш уразливими до обмороження.

Вибирайте багатошаровий одяг. Кілька легких шарів тканини будуть більш ефективними для збереження тепла, ніж одна груба річ.

  • Почніть з термобілизни, яка утримує тепло і виводить вологу.
  • Наступний шар – одяг з флісу або вовни (светр чи толстовка).
  • Завершіть образ верхнім одягом: це може бути вітрівка або мембранна куртка, а взимку – тепле пальто або пуховик.

Для особливо прохолодних днів під верхнім одягом можна надягати додаткову легку пухівку або жилетку, яку легко зняти, коли стане жарко.

Фото: Pexels

Правильно підбирайте взуття. Взуття має бути теплим, але не занадто щільним, щоб ноги не пітніли. Якщо у взутті з вовняною підкладкою вам жарко, краще вибрати легший варіант.

Використовуйте грілки для рук. У продажу доступні недорогі самонагрівні грілки, а також дорожчі електричні варіанти та павербанки з функцією нагріву.

Якщо ви сидите, тримайте ноги над землею. Повітря ближче до землі холодніше. Якщо підошва взуття тонка, ноги можуть мерзнути через контакт з холодною поверхнею. Ставте ноги на стілець, якщо це можливо.

Рухайтесь більше. Це покращить ваш кровообіг та допоможе зігрітися.

Як зігрітися вдома

 

Змінюйте одяг на теплий і сухий. Підготуйте заздалегідь домашній одяг, повісивши його на батарею або сушарку, щоб він був теплим.

Їжте. Вашому організму потрібно паливо для підтримання внутрішньої температури, тому намагайтеся їсти гарячу їжу хоча б раз на день.

Нагрівайте ліжко. Використовуйте грілки, електричні ковдри або пляшку з гарячою водою.

Підтримуйте комфортну температуру в приміщенні. У кімнаті, де ви проводите більшість часу, температура має бути в діапазоні 18 – 21 °C. Щоб швидше зігрітися, затосовуйте додаткове опалення.

Слідкуйте за вологістю. Оптимальний рівень – від 30% до 50 – 60%. Якщо повітря занадто сухе, варто придбати зволожувач. 

Уникайте протягів. Переконайтеся, що вікна щільно закриті, закривайте двері між кімнатами та засовуйте штори, але не забувайте провітрювати приміщення.

Робіть розминку. Навіть легкі фізичні вправи допоможуть вам зігрітися.

Фото: Pexels

Іноді, щоб компенсувати різницю між прохолодною і комфортною температурами потрібно зовсім небагато. Тому можна підібрати альтернативні джерела тепла.

Тепловентилятор

 

Досить примітивний і невибагливий прилад, який за максимальної сили віддає близько 2000Вт/годину. За підсумком сума на місяць понад 1500 кіловат здається непідйомною, але є нюанс. На максимальні оберти прилад ви будете вмикати рідко, лише в найсуворіші морози. А решту часу він буде працювати на половині своєї потужності близько 4-8 годин.

Однак варто зазначити, що тепловентилятори сильно сушать повітря, тому вам знадобиться його зволоження. Крім цього тепловентилятори можна використовувати не увесь час, а, наприклад, вмикати у ванній кімнаті перед тим, як йти митися.

Інфрачервоний обігрівач

 

Цей прилад вже коштує дорожче, але і електроенергія, яку він споживає, витрачається економніше. Інфрачервоні джерела не розсіюють тепло, а нагрівають повітря в будинку спрямовано. Такий прилад буде надзвичайно корисним, якщо ви працюєте вдома, зібралися прийняти душ чи ванну, в нічний час.

Кондиціонер

 

Наприклад, в Японії немає централізованого опалення. Тому населення обігріває квартири і будинки в зимовий період за допомогою кондиціонерів. Прилад, який діє в режимі нагрівання, допоможе створити приємні умови для проживання і стане справжнім помічником в міжсезоння. Обігріти цілий будинок без опалення кондиціонером можна лише в тому разі, якщо температура повітря на вулиці становить 2-5 градусів.

Лампи розжарювання

 

Хоча світлодіодні джерела і прихована система освітлення стають все більш популярнішими, в холодних приміщеннях краще встановлювати старі добрі лампи розжарювання. 95% енергії вони віддають як тепло, та ще й випромінюють тепле світло. Психологи стверджують, якщо порівняти холодний, нейтральний та теплий спектр, то за останнього людям живеться комфортніше.

Зігрівальна електроковдра

 

Вона працює за принципом грілки з вбудованими нагрівальними елементами. Зазвичай має кілька температурних режимів. Вмикати ковдру краще заздалегідь, щоб ліжко було вже теплим, коли ви зберетесь йти спати. Пам'ятайте, електричні кабелі всередині не призначені для того, щоб на них лягати. Також на таку ковдру не можна класти важкі предмети, подушки.

Потужність електроковдри залежить від моделі (від 40 до 100 Ватт), водночас всі вони мають функцію автоматичного вимкнення.

Як обігріти кімнату без опалення: кілька порад

 

Кращий варіант зігрітися в будинку без опалення — зробити зігрівальну ванну для ніг. Після закінчення процедури обов'язково насухо витріть шкіру і нанесіть на ступні зігрівальний крем, потім надягніть вовняні шкарпетки.

Просте відчинення дверей після прийняття душу допоможе розповсюдити теплу пару будинком. А зсередини вас нагріють гарячі чаї з імбиром, лимоном, медом, корицею.

Більше готуйте

 

Кухонна плита — чудове джерело тепла. Тому на кухні зазвичай середня температура на 3-7 градусів вища. Якщо ви будете використовувати газову духовку, то взагалі в кімнаті буде дуже тепло. Але це, безумовно, допоможе пережити кризу в найхолодніші і найважчі дні. Пам'ятайте, що подібні методи можна використовувати лише в надзвичайних ситуаціях. За першої появи запаху газу, вимикайте плитку.

Фото: pixabay.com

Як не можна зігріватись

 

Не вживайте алкоголь для зігрівання. Алкоголь знижує чутливість до холоду і може призвести до того, що ви не помітите, коли починаєте мерзнути. Крім того, алкоголь розширює судини, через що тіло втрачає тепло швидше.

Не приймайте гарячу ванну. Гаряча вода порушує природний баланс вологи на шкірі і може призвести до перегріву або навіть опіку.

 

Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.

Поділитись

Новини по темі: