Як показав щорічний облік, в нашому регіоні мешкає майже 42 тисячі копитних. Підрахунок здійснювався в Житомирській та Київській областях. Найбільше нарахували зайців, козуль, бобрів, диких кабанів та понад 200 вовків.
Про це Журналу Житомира передає пресслужба Центрального МУЛМГ.
Відтак, повідомляють наступну кількість лісових мешканців:
- 30,4 тисячі козуль,
- близько 2,5 тисяч голів лося,
- 3,5 тисячі оленя благородного та 506 – плямистого,
- 5 тисяч голів дикого кабана,
- 250 особин муфлона,
- 159 ланей.
Що ж до хутрових – то їх в угіддях Житомиршини та Київщини нарахували 136,8 тисячі особин:
- 513,5 тисячі зайця,
- 10,7 тисячі бобра,
- 5,5 тисячі лисиць
- понад 2 сотні вовків.
"Серед малопоширених – 102 горностаї та 61 рись. На території вищеназваних областей мешкає близько 10 червонокнижних мисливських видів. Впродовж останніх років спостерігається збільшення чисельності видри, глухаря та рябчика. Облік дичини провели єгерські служби мисливських господарств, а узагальнені матеріали подали до Центрального міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства", - йдеться в повідомленні.
«Маючи результати моніторингу, спеціалісти аналізуватимуть динаміку чисельності за останні роки, особливості розподілу тварин на різні території, визначатимуть щільність та прогнозуватимуть чисельність мисливських тварин на наступні роки», - зазаначає начальник управління Сергій Смічик.
На території Київської та Житомирської областей мисливське господарство ведуть майже 200 користувачів мисливських угідь. В переліку видів, які обов’язково потрібно обліковувати – 7 видів ратичних, 16 хутрових, близько 20 видів пернатих.
Хоча зазвичай для моніторингу мешканців лісів та водойм спеціалісти використовують близько 30 методів, а найоптитмальніший обирають в залежності від погодних та ландшафтних умов і особливостей тварин, цьогоріч, у зв'язку з воєнним станом, облік проводився переважно шляхом маршрутного обліку тварин за слідами та методом обліку на місцях підгодівлі та місцях скупчень звірини.