17 липня, 2025
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Говоримо про важливе: у Звягельському районі стартувало обстеження родин від Держстату та ЮНІСЕФ

Говоримо про важливе: у Звягельському районі стартувало обстеження родин від Держстату та ЮНІСЕФ

  • Фото: Юнісеф
  • 17 липня, 2025 12:23

З липня 2025 року до лютого 2026 року у Звягельському районі проводиться Мультиіндикаторне кластерне обстеження домогосподарств (МІКС) — масштабне дослідження умов життя українських родин.

Про це анонсує Звягельська міська рада.

Після 12-річної перерви в Україну повертається міжнародне дослідження МІКС про становище та потреби дітей, жінок та родин. Розповідаємо, як саме відбуватиметься збір інформації, які дані збиратимуть та для чого вони потрібні.

В опитуванні беруть участь жінки віком 15–49 років, матері або опікуни дітей до 17 років, дорослі члени домогосподарства

Інтерв’ю проводять жінки-інтерв’юєрки у фірмових жилетках та кепках із написом MICS. Вони мають офіційне посвідчення та лист від організаторів.

фото: скриншот з сайту unicef

Усі відповіді є анонімними та конфіденційними. Дані будуть оприлюднені лише у зведеній, узагальненій формі.

Опитування проводиться Державною службою статистики України спільно з Інститутом демографії та досліджень якості життя ім. М. Птухи НАН України та ГО «Український центр соціальних реформ» за підтримки ЮНІСЕФ в Україні.

Дані допоможуть:

  • Вивчити реальні потреби дітей, жінок і родин,
  • Оцінити доступ до освіти, охорони здоров’я, харчування, водопостачання, безпеки та санітарії,
  • Формувати ефективну державну політику,
  • Відстежувати прогрес у досягненні Цілей сталого розвитку ООН та виконання Конвенції про права дитини.

Дані дослідження аналізуватимуть із січня по липень 2026 року, а в серпні відбудеться презентація результатів.

За словами Арсена Макарчука, голови Держстату, запуск цього дослідження – важливий крок до відновлення повноцінної роботи статистичної служби, яка була порушена війною.

«З початку повномасштабного вторгнення життя українців кардинально змінилося. Багато сімей були змушені виїхати в інші регіони України або за кордон. Багато родин пережили втрати. Багато живе в розлуці зі своїми близькими. Їхній рівень життя, побутові умови, доступ до базових благ теж змінилися. І зараз нам дуже бракує актуальних даних про те, як ведеться родинам, які залишилися в Україні, чого вони потребують, які мають плани на майбутнє. Дослідження МІКС заповнить ці прогалини, допоможе зрозуміти реальну картину та ухвалювати на її основі обґрунтовані рішення», – пояснила директорка Інституту демографії та досліджень якості життя ім. Михайла Птухи НАН України Елла Лібанова.

Поділитись

Новини по темі: