17 червня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Французький волонтер Емманюель Бюе у Житомирі: велоподорож з Парижа до Києва на підтримку українських учнів

Французький волонтер Емманюель Бюе у Житомирі: велоподорож з Парижа до Києва на підтримку українських учнів

  • Фото: Журнал Житомира
  • 22 травня, 2024 15:58

22 травня Житомир зустрів французького волонтера Емманюеля Бюе, який подорожує велосипедом із Парижа до Києва. Його мета – збір коштів на навчальне обладнання для українських освітніх закладів, включаючи укриття, де учні часто змушені проводити заняття через постійні тривоги.

Емманюелю Бюе в суботу виповнюється 68 років. Вік не заважає йому продовжувати та активно займатися велоспортом. Він неодноразово брав участь у велоперегонах Тур де Франс. Проте наразі його подорож має зовсім інший характер – благодійний. Із початком повномасштабного вторгнення в Україну, Емманюель вирішив використати свій улюблений спорт для привернення уваги до ситуації в Україні та збору допомоги для українських дітей.

Французький волонтер Емманюель Бюе у Житомирі: велоподорож з Парижа до Києва на підтримку українських учнів

Однією з ключових цілей його поїздки є підтримка спеціалізованого ліцею №49 з поглибленим вивченням французької мови в Києві. Цей навчальний заклад завжди був близьким серцю волонтера – до війни він часто власним коштом долучався до освітніх проєктів ліцею. Зараз же він регулярно приїжджає до Києва як волонтер-вчитель, допомагаючи викладачам у навчанні французької мови.

Сьогодні, 22 травня, заїхав до Житомира на майдан Перемоги. Там він разом із житомирянами поклав квіти та вшанував пам’ять загиблих воїнів хвилиною мовчання.

Французький волонтер Емманюель Бюе у Житомирі: велоподорож з Парижа до Києва на підтримку українських учнів

Емманюель розповів, що до війни вже кілька разів приїздив до Києва. 30 років тому він приїхав до столиці, щоб створити дочірню фірму аудиторської компанії, в якій працював. Саме в Україні він познайомився зі своєю майбутньою дружиною.

Коли почалася повномасштабна війна, він шукав спосіб, як допомогти. Хотів підтримати військових, але за законами Франції донатити на армію заборонено. Він розпочав збір коштів, але був змушений його закрити через обмеження французьких законів. Тоді волонтер вирішив, що невелику суму, яку він уже встиг зібрати, буде спрямовано на допомогу українським школярам. Емманюель домовився з компанією, що вони виділять обладнання для шкіл: 10 сучасних ноутбуків та дві мультимедійні дошки.

Емманюель подорожує на велосипеді, виробленому в Чехії, який він обрав через його комфортність для тривалих поїздок.

Французький волонтер Емманюель Бюе у Житомирі: велоподорож з Парижа до Києва на підтримку українських учнів

Мандрівник розповів, що під час подорожі через Польщу не завжди зупинявся в готелях, часто ночуючи в палатці.

У Польщі один чоловік запросив мене до свого садка, дозволив розкласти там палатку, а також запросив на вечерю, душ, потім сніданок… Я був дуже вражений його гостинністю», – поділився своїм досвідом волонтер.

В Україні Емманюеля часто підтримують на дорозі: люди сигналять йому та знімають відео.

Наразі волонтер зібрав приблизно 700 євро. Він продовжує свій шлях до Києва, де залишатиметься близько двох тижнів. Після цього він повертатиметься додому, але вже не велосипедом, а автобусом міжнародного рейсу.

Поділитись

Новини по темі: