Під приводом оформлення соціальних виплат довірливих жителів Житомирщини можуть ошукати шахраї. У Овручі та Бердичівському районі жінки втратили заощадження з банківських карток, скориставшись фейковим "урядовим" чат-ботом.
Про це інформує поліція Житомирської області.
"31 липня до відділу поліції звернулась 37-річна овручанка із повідомленням про ошуканство. Жінка розповіла, що два дні тому в одному із телефонних чат-ботів нібито урядового каналу побачила пропозицію для оформлення громадянам України соціальної виплати від держави у 8 тисяч гривень", - йдеться у повідомленні.
Для оформлення слід було керуватися алгоритмом чат-бота. Відтак, перейшовши за посиланням, жінка через дзвінок підтвердила вхід у мобільний застосунок свого банку. Більше жодних дій, за її словами, вчинено не було, як і не надходило сповіщень про оформлення бажаної "соцдопомоги".
Натомість за кілька днів заявниця отримала на мобільник повідомлення від банку про невідомо ким здійснені кілька платежів, які спустошили її рахунок.
З такою ж історією до поліцейських 1 серпня звернулась і жителька Бердичівської громади. Подібним чином під приводом оформлення соціальної виплати від держави жінка втратила понад 40 тисяч гривень зі свого рахунку.
Нині у рамках розпочатих кримінальних проваджень за ст. 190 (Шахрайство) ККУ поліцейські з’ясовують обставини та встановлюють причетних до правопорушень.
Як перевірити чат-бот
Перевірити, чи чат-бот є справжнім, можна за посиланням: https://dovidka.info/botchecker/ (вписуйте у пошуку назву бота, який хочете перевірити, і сайт миттєво сповістить, чи він надійний).
Цей інструмент запустили Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки при МКІП разом із Держспецзв'язку, Кіберполіцією та Мінцифрою. База ботчекера постійно оновлюється.
Немає бота на сайті чи підозрюєте, що бот ворожий? Повідомте про нього до Кіберполіції: https://t.me/stopdrugsbot