30 квітня, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • Дивовижне поряд: на Житомирщині сонні вужі та черепахи приймають сонячні ванни

Дивовижне поряд: на Житомирщині сонні вужі та черепахи приймають сонячні ванни

  • Фото: колаж: Петро Кухарчук/Ольга Бєльська
  • 8 квітня, 2024 9:32

З теплом прокинулись плазуни. Вже зафіксовано зустріч з вужами в Поліському природному заповіднику. А ось болотяні черепахи гріються на сонечку неподалік Житомира. Усі плазуни – холоднокровні. Їм потрібне тепло. Тому вони шукають сонячне місце, щоб вигріватися.

Виявляється, немає нічого дивного в тому, щоб зустріти поблизу водойми цих мешканців. Вони люблять грітися на сонці, вибравшись на повалене дерево.

Журнал Житомира зібрав трішки більше інформації про вужів та черепах, який можна зустріти на Житомирщині.

Черепахи люблять приймати сонячні ванни

 

Фото відпочинку черепах оублікував 7 квітня Петро Кухарчук, додавши, що цей вид прісноводних черепах - єдиний представник ряду черепах у фауні України.  Офіційно вони називаються болотна європейська черепаха.

Фото: Петро Кухарчук (7 квітня)

Як розповідають зоологи, в Україні у дикій природі живе один вид черепах – це черепаха болотяна. Вона належить до родини прихованошийних черепах, які поширені по всьому світу. В нас в Україні – це єдиний аборигенний вид, який можна зустріти на водоймах, адже болотяна черепаха – прісноводна.

На Житомирщині вид доволі поширений. Тут більше зручних місць для проживання – боліт, озер, водойм зі стоячою водою.

Болотяні черепахи – хижаки. Полюють вони на земноводних – жаб, тритонів, а також на мілку та хвору рибу, можуть харчуватися молюсками та личинками комарів. Через це їх називають санітарами водойм.

Навесні та на початку літа черепахи особливо активні. Це період розмноження. В цей час їх можна побачити на повалених стовбурах дерев, які лежать у водоймах. Черепахи люблять збиратися групами. Вони гріються. Їм потрібне тепло, адже черепахи холоднокровні, тому вони будуть шукати сонечко та вигріватися.

Вужі прокинулися та набираються сил

 

На Житомирщині також прокинулися вужі. Після зими вони виходять зі своїх укриттів та шукають місця для зігріву на сонці.

Фото опублікувала старша наукова співробітниця Поліського природного заповідника Ольга Бєльська. 

Фото:  Ольги Бєльської (2 квітня)

Що стосується найбільш розповсюдженого на Житомирщині вужа звичайного — це досить мирна істота, що легко уживається поряд із людиною, не несе жодної небезпеки для людей та їх домашніх улюбленців, якщо це, звісно, не природна здобич плазуна. Адже вужі, як і будь-яка інша змія, — хижаки. Вони полюбляють вологі місцини, де багато амфібій, а також гризунів, які є їх основною їжею. Також їх здобиччю може бути дрібна риба, ящірки та пташенята.

Вуж звичайний добре плаває та пірнає, може перебувати під водою досить довго, до пів години, вправно полює як на суші, так і у воді. Проте рибу ловить рідко, тому для рибалок не є конкурентом.

Поділитись

Новини по темі: