Світлана й Олександр Лосі із Житомира — звичайне подружжя, яке має двох дорослих дітей, улюбленого кота і незабаром стане бабусею й дідусем. Але є ще один бік їхнього життя — вони стали патронатними вихователями, тобто тими, хто тимчасово бере на виховання дітей, що опинилися в складних життєвих обставинах. Це подружжя вже подарувало тепло й турботу сімом діткам.
Про це повідомляє пресслужба ЖМР.
«Ми пройшли навчання. Навіть маючи досвід виховання своїх дітей, дізнались багато нового. Це дуже допомогло», — згадує пані Світлана.
У вересні в їхньому домі з’явилися перші патронатні дітки — дві 11-річні дівчинки-близнючки були та їхній 9-річний брат. Вони пробули в родині майже 8 місяців.
«Діти швидко звикли до нас, а ми — до них. Ми разом гуляли, їздили в подорож до Закарпаття. Бувало й смішно, і складно. Але кожен день із ними був по-своєму цінним. І коли бачиш, як дитина йде в нове життя з любов’ю, яку встигла отримати тут, — це найкраща нагорода», — каже Олександр.
Один із хлопчиків знав лише половину алфавіту. Олександр займався з ним майже щодня і за 7 місяців навчив його читати.
Після цього в родині з’явилися ще четверо дітей. Півторарічна дівчинка вже повернулася до своєї біологічної родини. І зараз тут троє діток. Серед них — дев’ятилітній хлопчик з порушенням слуху та мовлення. Зараз Оксана та Олександр допомагають йому готуватися до навчання у спеціалізованому закладі і вірять, що з підтримкою він наздожене своїх ровесників.
Подружжя вважає, що головне в патронатному вихованні —терпіння, розуміння та повага до дитини. Особливо коли вона приходить із власними болями, звичками, недовірою.
«Діти дуже тонко відчувають ставлення дорослих. Якщо ти з любов’ю — вони відкриваються», — впевнено каже Олександр.
Подружжя зізнається, що не очікувало, наскільки важливою та глибокою буде ця справа. Вони радять усім, хто відчуває поклик серця, не боятися: «Патронат — це не страшно. І підтримка є — фінансова, юридична, психологічна. Тож якщо маєте сили й бажання — спробуйте. Це про те, щоб віддати частинку себе дітям».
Раніше повідомляли, що 7 патронатних вихователів завершили навчання і почнуть піклуватися про дітей на Житомирщині.
Також На Житомирщині працює вже 37 патронатних сімей, загальна кількість по Україні сягнула 500.