Житомирський обласний спеціалізований будинок дитини з 2006 року надає комплекс послуг з реабілітації дітей. Метою роботи є допомога зростаючій дитині жити незалежним самостійним життям настільки, наскільки це можливо.
Фото: Журнал Житомира
Журнал Житомира поспілкувався із завідувачкою відділення медико-соціальної реабілітації, Зелінською Тетяною Аркадіївною, та дізнався більше про перелік послуг і умови їх надання діткам та батькам.
Фото: Журнал Житомира
Напрямки роботи центру та категорії осіб, що обслуговуються
Обласний центр медико-соціальної реабілітації має такі напрямки послуг:
- Програма раннього втручання;
- Абілітація;
- Реабілітація.
Фото: Журнал Житомира
Категорії осіб, які мають змогу скористатися послугами закладу:
- Діти віком від народження і старші, які належать до груп ризику, щодо отримання інвалідності (з метою попередження інвалідності);
- Діти з інвалідністю, до 14 років включно.
Спеціалісти Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини працюють із дітками, що мають:
- Ураження центральної та периферичної нервової системи, у тому числі ДЦП;
- Ураження опорно-рухового апарату;
- Розлади поведінки та психіки, у тому числі синдром Дауна, аутизм, вроджені аномалії та вади розвитку.
Фото: Журнал Житомира
Як отримати направлення на безкоштовний курс реабілітації
Скористатися послугами реабілітаційного центру можна безкоштовно.
З лютого місяця підприємство уклало договір із Національною службою здоровʼя України за програмою медичних гарантій щодо надання медичних послуг за напрямами:
1. Медична реабілітація немовлят та дітей, які народились передчасно або хворими. Вона може проходити як стаціонарно, так і амбулаторно;
2. Медична реабілітація дітей та дорослих.
«Підприємство має медичну та освітню ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної та освітньої практики. Медична практика включає педіатрію, дитячу неврологію, фізичну реабілітаційну медицину, дитячу ортопедію і травматологію, дитячу отоларингологію, рефлексотерапію, паліативну допомогу, організацію і управління охороною здоров’я. У нас працюють досвідчені та професійно підготовлені медичні й педагогічні працівники», — розповідає Тетяна Зелінська.
Скористатися послугами підприємства мають змогу дітки, які отримали направлення на реабілітацію від свого сімейного лікаря та/або педіатра, та/або від лікуючого лікаря за профілем захворювання.
В направленні повинно бути вказано категорія направлення (нестаціонарна медична реабілітація або госпіталізація (для дітей до 3-х років), найменування послуги А57001 медична реабілітація пріоритет направлення плановий, джерело фінансування: програма «Програма державних фінансових гарантій медичного обслуговування населення».
До трьох років дитина може проходити стільки реабілітаційних курсів, скільки їй потрібно. Після трьох років державою надається змога проходити лише два безкоштовних курси на рік.
Приклад направлення від лікаря:
Фото: Журнал Житомира
Крім того, підприємство співпрацює з Фондом захисту інвалідів (м. Київ) та районними управліннями праці та соціального захисту населення, як реабілітаційна установа, згідно Постанови Кабінету Міністрів України № 309 від 27.04.2019р. «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті, для здійснення реабілітації дітей з інвалідністю».
Скористатися цією послугою можуть особи, які перебувають на обліку в районних управліннях праці та соціального захисту населення і які укладають договори з реабілітаційними установами та батьками дитини з інвалідністю.
Таким чином, на базі відділення медико-соціальної реабілітації підприємства отримати реабілітаційні послуги можуть діти починаючи від народження до 14 років включно.
А ті діти – старші 3-х років, які перебувають на обліку в управліннях праці та соціального захисту населення, можуть безоплатно пройти на рік 3 (три) курси реабілітації: два – за рахунок програми медичних гарантій і один – за Постановою КМУ №309.
Отримати реабілітаційні послуги на базі підприємства можливо й стаціонарно, як за програмою медичних гарантій, так і згідно з Постановою КМУ №309, а також на платній основі.
Перелік послуг Житомирського обласного спеціалізованого будинку дитини
Члени мультидисциплінарної команди детально оцінюють стан здоровʼя дитини та складають перелік необхідних послуг, які можуть включати в себе:
- Кінезотерапію (масаж, лікувальна фізкультура).
Фото: Журнал Житомира
- Гідрокінезотерапія (плавання в басейні, в гідромасажній ванні та навчання батьків плаванню дитини в домашніх умовах).
Фото: Журнал Житомира
- Метод Семенової К.О. (Динамічна пропріоцептивна корекція).
Фото: Журнал Житомира
- Ортопедична корекція (консервативні методи, тейпування).
- Рефлексотерапія, точковий масаж, голкорефлексотерапія, лазерне випромінювання.
- Вібротерапія.
- Теплолікування (турманієва кераміка, озокерито-парафінолікування).
- Світлолікування (біоптрон, фототерапія, квантова терапія).
- Синглетно-киснева терапія.
- Електролікування, в тому числі міостимуляція.
Фото: Журнал Житомира
- Технічні засоби (ортопедичний вертикалізатор, підвісна реабілітаційна система, мотопед, реабілітаційна клітка).
Фото: Журнал Житомира
Як згадувалось вище, підприємство надає не лише медичні, а й соціально-педагогічні послуги:
- Психологічна реабілітація (діагностика та корекція, психологічна допомога батькам)
Фото: Журнал Житомира
- Мовна (логопедична діагностика та корекція, логопедичний масаж).
Фото: Журнал Житомира
- Дефектологічна реабілітація (діагностика та корекція).
- Ерготерапія, в тому числі Монтессорі терапія.
Фото: Журнал Житомира
- Арттерапія (ігротерапія, пісочна терапія, малюнкотерапія, казкотерапія, леготерапія).
Фото: Журнал Житомира
- Музикотерапія, музична логоритміка.
Фото: Журнал Житомира
- Інтерактивні методи навчання (інтерактивна підлога, інтерактивна пісочниця, інтерактивна панель).
Фото: Журнал Житомира
Наталія відвідує заклад із синочком, який отримав електронне направлення на реабілітацію у сімейного лікаря.
«Ми вже рік і сім місяців сюди ходимо. Нам подобається. Ми наймали додому людину, нам не сподобалось. А тут в нас є дуже хороші результати. Як на мене, Тетяна Аркадіївна досвідчений лікар-невролог, яка має багатий практичний досвід в реабілітації дітей», — ділиться вона.
Фото: Журнал Житомира
Підприємство вже готове до відкриття платної дошкільної реабілітаційної групи, яку можуть відвідувати дітки із затримкою мовленнєвого чи психологічного розвитку. Щоб потрапити до цієї групи, варто зателефонувати за номерами телефонів, вказаними нижче.
Проходити лікування можливо стаціонарно. Для дітей та батьків створені комфортні умови перебування на території закладу.
Фото: Журнал Житомира
Заклад розташований у мальовничій лісовій місцевості міста. Відділення медико-соціальної реабілітації функціонує тут понад 15 років. Його матеріально технічна база відповідає сучасним вимогам до реабілітаційної установи. Для дітей та батьків тут створені необхідні комфортні умови. Приміщення адаптоване для дітей з інвалідністю: спеціальні ліфти, туалети та оснащення.
Фото: Журнал Житомира
«При підозрі у дитини тих чи інших відхилень в розвитку, варто звертатись за допомогою до фахівців. Перші роки життя — найсприятливіші в становленні, розвитку та відновленні функцій організму», — наголошують досвідчені реабілітологи відділення.
Заклад розташований за адресою: м. Житомир, вул. Корабельна, 8.
Звʼязатися із працівниками реабілітаційного центру можна за наступними номерами:
- 067 457 2828 - реєстратура
- (0412) 41 52 69 - соціальний працівник
- (0412) 41 52 68 - приймальня