Днями відбулось підсумкове засідання Ради безбар’єрності 2023 року. Там обговорили і результати реалізації проєктів у Житомирській області.
Про це повідомляє очільник Житомирської ОВА Віталій Бунечко.
Фото: Житомирська ОВА
За його словами, безбарʼєрність — один із пріоритетів громади, адже від цього залежить безпека кожного її мешканця.
У Житомирській області проживає 112,6 тис. осіб з інвалідністю, в тому числі 5959 дітей у віці до 18 років.
«Аналіз щодо створення вільного доступу для осіб з інвалідністю свідчить про те, що в області 97% будівель та приміщень підвідомчих закладів соціальної сфери, 95% закладів охорони здоров’я та 92% освітянських закладів, пристосовані для вільного доступу для людей з інвалідністю та інших маломобільних громадян», — стверджує голова Житомирської ОВА.
Представники Житомирської обласної громадської організації людей з інвалідністю «Молодь. Жінка. Сім’я» та члени обласного комітету доступності постійно моніторять безбарʼєрність обʼєктів.
Керівник Житомирської ОВА наголошує, що одним із ключових питань є супровід військовослужбовців, які звільняються з військової служби.
«Ми маємо забезпечити ефективне інформування та повноцінний супровід ветеранів з перших кроків повернення до мирного життя. У 95% громад області вже створені ветеранські хаби, або місця надання соціальних та адміністративних послуг на базі єдиного вікна», — каже Віталій Бунечко.
Фото: Житомирська ОВА