Ми в соцмережах

Від 2 до 3 гривень: в Україні встановили мінімальні ціни на пластикові пакети

  • 22 грудня, 2021 9:36
Кабінет Міністрів затвердив мінімальні роздрібні ціни на пластикові пакети товщиною понад 50 мікрометрів, їхня ціна становитиме від 2 до 3 гривень. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я України.  

Вказується, що мінімальні роздрібні ціни на пакети зі стінками товщиною понад 50 мікрометрів, призначені для пакування та транспортування товарів і продуктів у точках роздрібної торгівлі, громадського харчування та сфери послуг становитимуть:
 
  • 2,00 грн – пакет без ручок і бокових складок;
  • 2,50 грн – пакет без ручок, але з боковими складками або з ручками без бокових складок;
  • 3,00 грн – пакет з ручками та боковими складками.

Як наголошують у МОЗ, встановлення урядом мінімальних роздрібних цін на пакети з пластику сприятиме поступовому зменшенню обсягу їхнього використання, покращенню стану екологічної безпеки та в довгій перспективі – матиме позитивний вплив на здоров’я українців.

За експертними оцінками, щороку кожен українець використовує майже 500 поліетиленових пакетів, водночас у країнах Європейського Союзу цей показник становить у середньому 90.

Нагадуємо, що набув чинності Закон № 2051−1 "Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України". Законом, зокрема, забороняється безоплатне розповсюдження пластикових пакетів у роздрібній торгівлі та закладах громадського харчування з 10 грудня 2021 року.

Водночас зазначені вимоги не поширюються на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що призначені для пакування та транспортування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду та використовуються як первинна упаковка до 1 січня 2023 року.

Крім того, з 10 березня 2022 року забороняється розповсюдження в магазинах та закладах громадського харчування надтонких (зі стінками товщиною менш як 15 мікрометрів), тонких (із стінками товщиною від 15 до 50 мікрометрів) та оксорозкладних пластикових пакетів.
Поділитись

Новини по темі: