Як пояснили в обласній раді, Національна служба здоров‘я України вже не фінансуватиме такі заклади, адже вони не надають медичних послуг, а Бюджетний кодекс України забороняє утримувати санаторії з місцевих бюджетів.
«У середньому у закладі одночасно може перебувати до 90 дітей. Минулого року оздоровилось понад 500 дітей. Роботу закладу забезпечують майже 140 працівників. Заклад надає фтизіатричну допомоги дітям віком від 3-х до 17-и років включно. Загальна площа санаторію 8,5 тис. кв.м. Будівлі санаторію зведені ще у 1996 році, і з того часу матеріальна-технічна база закладу майже не оновлювалась», - розповіла про заклад директорка Людмила Кириєнко.
Голова облради Володимир Ширма зазначив, що будемо розглядати різні шляхи використання санаторію.
«Шукатимемо різні варіанти, як у подальшому використовувати комунальний заклад. Можливий вихід із ситуації – це перепрофілювання санаторію. Це може бути або влаштування соціального гуртожитку для дітей-сиріт, або розглянемо можливість переведення частини пацієнтів з психоневрологічних інтернатних установ області, адже деякі з них переповнені. Будемо вирішувати. Але у будь-якому випадку для перепрофілювання санаторію потрібно вкладати значні кошти, аби зробити ремонт, оновити майно тощо, тобто створити відповідні умови», - висловився голова обласної ради.
Питання комунального санаторію та його подальшу долю вирішуватимуть депутати на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах ветеранів.