У МОЗ закликають не збивати температури та не намагатися приховати симптоми, а негайно звернутися по медичну допомогу у випадку їх виявлення.
Громадяни, які прибули з-за кордону, повинні підписати інформовану згоду. Їм перевірятимуть температуру і, у разі необхідності, проводитимуть швидкий тест на коронавірус.
Особам, які повернулись до України вручатиметься пам’ятка про самоізоляцію та інформаційні матеріали про індивідуальні засоби профілактики. Також буде встановлено медико-санітарне спостереження для осіб, що протягом 14 днів перебувають в самоізоляції.
Міністерство закликає відповідально поставитися до самоізоляції протягом 14 днів та уважно стежити за станом свого здоров’я. Зокрема, в інструкції зазначено: «Самоізоляція передусім означає, що ви впродовж щонайменше 14 днів уникаєте будь-яких контактів з іншими людьми, щоб зменшити ризик зараження. Неприпустимі контакти віч-на-віч ближче ніж 1,5 метри та довше 15 хвилин. Єдиний виняток — звернення по медичну допомогу. При будь-яких симптомах хвороби зателефонуйте своєму сімейному лікареві або лікарці і дотримуйтесь подальших рекомендацій».
Як підготуватися до самоізоляції:
- Продумайте, що вам знадобиться впродовж 14 днів, щоб вам не треба було виходити з дому. По можливості попросіть друзів або родичів забезпечити ваше житло необхідними речами.
- При потребі користуйтеся службами доставки з онлайн-оплатою продуктів, ліків, якщо маєте хронічні захворювання, тощо. Доставку просіть залишати за дверима.
- Попередьте друзів і родичів, що ви тимчасово не зможете приймати відвідувачів і гостей. Виберіть контактну особу, до якої ви в разі потреби звернетесь по допомогу.
- Попередьте свого сімейного лікаря/лікарку про режим самоізоляції і підтримуйте зв'язок із ним або з нею.
- Домовтеся з роботодавцем про віддалений режим роботи.
Якщо ви живете не самі:
- Ізолюйтеся в окремій кімнаті, часто провітрюйте її, регулярно робіть вологе прибирання.
- Якщо можливо, використовуйте окрему ванну кімнату та/або туалет, готуйте їжу та їжте окремо. Якщо ні - застосовуйте максимальну дезінфекцію і запобіжні заходи.
- Уникайте контакту з іншими людьми. Коли це неможливо, одягайте медичну маску та викидайте її після використання чи забруднення.
- Суворо дотримуйтесь правил особистої гігієни, часто мийте руки з милом.
- Якщо вам треба вийти з дому, використовуйте маску для обличчя і мінімізуйте контакти з іншими людьми. Використовуйте засоби для дезінфікування рук.
Якщо під час самоізоляції у вас з'явилися симптоми хвороби (кашель, задишка, лихоманка, діарея), терміново зверніться по медичну допомогу та повідомте про свої нещодавні подорожі, а також контакти з людьми, які мали ознаки захворювання на ГРВІ.
Житомирським центром медико-санітарної допомоги розроблено анкету для мешканців Житомира та громади, які повернулися з країн, де розповсюджений коронавірус (COVID-19). Таке опитування стане у нагоді лікарям для спостереження за станом здоров’я громадян та надання їм відповідних рекомендацій. Заповнити анкету можна ТУТ.
Якщо у вас виникли питання, ви можете звертатись за номерами телефонів:
- Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України: 068 982-47-81;
- КП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Житомирської міської ради: (0412) 43-20-00, 0-800-335-251;
- Міський інформаційний центр Житомирської міської ради (0412) 481-481 або 1580.