7 листопада, 2024
Ми в соцмережах
  • Головна
  • Суспільство
  • «Не лікують, а знущаються!». В психлікарні на Житомирщині пацієнтів утримують в нелюдських умовах. ФОТО

«Не лікують, а знущаються!». В психлікарні на Житомирщині пацієнтів утримують в нелюдських умовах. ФОТО

  • 5 лютого, 2020 14:05

Уповноважені з дотримання прав людини Олександр Гатіятуллін та Ігор Гурін разом з моніторинговою групою НПМ здійснили візит до Радомишльського психоневрологічного інтернату житомирської облради. Виявилось, що в інтернаті не лише не доглядають пацієнтів, а й знущаються з них.

Це повторний візит до Радомишльського психоневрологічного інтернату після перевірки у травні 2017 року, повідомляє пресслужба Уповноваженого Верховної Ради з прав людини.

Втім, за словами омбудсменів, усунено лише частину недоліків. Пацієнтів перестали тримати в ізоляції, нині їм дають достатньо питної води. Також в інтернаті відремонтували лазню та поруч з установою облаштували альтанки для відпочинку. І додаткова позитивна річ – у трудових майстернях з'явився вибір зайнятості, що дуже подобається жінкам-пацієнткам. Втім, на жаль, позитиву менше, ніж негативу.
 

Відсутність лікування та медикаментів

Як повідомляє пресслужба, жінкам не надаються належні медичні послуги попри те, що у них укладена декларація з сімейним лікарем, а в інтернаті працює лікар терапевт. До прикладу, одна з пацієнток страждає через постійний та нестерпний біль, який виникає через глибокий та широкий пролежень. Лікар навідувався до жінки ще місяць тому та призначив їй лікування, втім на цьому все і закінчилось. На вимогу моніторингової групи сімейний лікар прийшов, оглянув жінку та призначив консультацію у хірурга.
 


Через відсутність догляду у жінки утворились глибокі пролежні / ombudsman.gov.ua


Окрім того, у психоневрологічному інтернаті не виявили найнеобхідніших засобів та препаратів для лікування пацієнтів: протисудомні, седативні, нейролептики. Й хоч інтернат має сучасний кабінет масажиста, втім вже понад пів року пацієнти не отримують таких послуг. Та більше, в установі належним чином не ведуть медичної документації, натомість лікарі лише формально оглядають підопічних і взагалі не контролюють виконання своїх призначень. Якщо у пацієнтів присутні тілесні ушкодження – їх не фіксують та не повідомляють про це в органи поліції, що необхідно робити згідно з наказом МОЗ України від 06.07.2016 № 612/679.
 

Що розповідають пацієнти інтернату

Коли омбудсмени спілкувалися з пацієнтами на одинці, їм повідомили, що деякі молодші медсестри фізично знущаються з підопічних, а персонал використовує деяких з них для догляду за іншими. Й попри те, що в установі єдиний для усіх режим догляду, деяким пацієнтам не дозволяють вдень заходити до своїх житлових кімнат. Все, що їм залишається – сидіти на незручних лавках, обернутими спиною до телевізора, ймовірно через це деякі просто лежать на підлозі, коли хочеться прилягти. Варто зазначити, що в установі є велика, затишна та умебльована кімната, але вона використовується лише гостями установи.
 


Деякі пацієнти лежать просто на підлозі / ombudsman.gov.ua


Під час переодягання в кімнаті денної зайнятості, жінок змушують роздягатись наголо в присутності усіх. Ще пацієнтки розповіли, що їх примушують коротко стригтися. Також жінкам встановили необґрунтовані обмеження користування душовими кімнатами – 20 жінок повинні встигнути помитися за 40 хвилин. Також досі не усунули проблему неформальної ієрархії серед самих підопічних.

Моніторингова група надіслала звіт огляду керівництву Житомирської облдержадміністрації та установи.


Поділитись

Новини по темі: